Home / MotoGP / Nicky Hayden nie wystartuje w Brnie i Indianapolis!

Nicky Hayden nie wystartuje w Brnie i Indianapolis!

Leon CamierDokuczająca Amerykaninowi od maja kontuzja nadgarstka, sprawiła, że musi on poddać się kolejnemu zabiegowi. Wcześniej Hayden przeszedł operację na początku czerwca. Niestety Nicky opuści przez to dwie kolejne rundy MotoGP.

Najprawdopodobniej byłego Mistrza Świata zobaczymy na torze Silverstone 31 Sierpnia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Amerykanina w zespole Drive M7 Aspar na czas jego rekonwalescencji zastąpi Leon Camier. Będzie to jego debiut w królewskiej klasie. Brytyjczyk miał w tym roku startować w pełnym cyklu Mistrzostw, niestety problemy finansowe teamu IodaRacing sprawiły, iż zespół zrezygnował z drugiego zawodnika w stawce.

27-letni zawodnik to były Mistrz Brytyjskich Superbike’ów oraz wielokrotny zdobywca podium w serii World Superbike. Wcześniej Camier miał zastąpić Haydena podczas rundy w Katalonii, jednak Amerykanin zdołał wyleczyć kontuzję i wrócić w pełni sił na tor.

Aktualnie Leon startuje w WSBK, zastępując w zespole BMW, kontuzjowanego Sylvaina Barriera.

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 5

  1. Fajnie będzie zobaczyć Camiera w MotoGP, aczkolwiek bardzo mi szkoda Nicky’ego, że opuści rundę w Indianapolis.
    Nadal jestem pod wrażeniem ataku na ostatnim zakręcie z poprzedniego sezonu właśnie w Indy, pokazał, że ma jaja i nieważna jest pozycja w wyścigu – ważne jest, żeby być lepszym od kolegi z zespołu :D

  2. Już jeździ za Cortiego w SBK ;)

  3. Prawda to że MotoGp ostatni raz w Brnie?

  4. Hej, założyłam strone o MotoGP na fb. Jeśli chcecie polajkujcie- MotoGP Polska – pasja na całe życie. Dzięki z góry i sorry za taki komentarz :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,654 sek