Home / MotoGP / Nie będzie GP Meksyku ani GP Finlandii

Nie będzie GP Meksyku ani GP Finlandii

Przyszłoroczny kalendarz MotoGP dalej będzie liczył 19 wyścigów. Jak poinformował motorsport.com, zespoły MotoGP dowiedziały się, że nie będzie żadnej rundy w miejsce GP Finlandii, które dołączy do kalendarza dopiero w 2020 roku.

Początkowo wydawało się, że w miejsce wyścigu na wciąż powstającym KymiRingu organizatorzy MotoGP wstawią rundę na Autodromo Hermanos Rodriguez w Mexico City, dzięki czemu kalendarz liczyłby 20 wyścigów. Potem jednak kilku zawodników zaczęło wyrażać obawy o bezpieczeństwo – tor nie jest dostosowany do wyścigów motocyklowych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dorna, która zarządza MotoGP, potwierdziła te obawy i fakt, że dostosowanie toru w tak krótkim czasie będzie niemożliwe, jednak temat GP Meksyku nie jest zamknięty – jeśli uda się zmodyfikować tor, być może odbędzie się później.

Nowy kalendarz na 2019 rok zostanie podany za dwa tygodnie, podczas GP San Marino. Najprawdopodobniej sezon rozpoocznie się wcześniej o tydzień: GP Kataru ma się odbyć już 10 marca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kto Twoim zdaniem zasłużył na miano Zawodnika Wyścigu?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Meksyku to nawet mi nie żal, ale na Finlandię to z chęcią poczekam.

  2. Zamiast Finlandii i Meksyku, to ja oczekiwałem Indonezję – ale tam chyba jeszcze nie ma gotowego toru na MotoGP?
    W każdym razie wielkie „wrrr”, że nie będzie dwudziestej rundy, co by jeszcze bardziej skrócić przerwę zimową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,363 sek