Home / MotoGP / Nieoczekiwany zabieg operacyjny Quartararo!

Nieoczekiwany zabieg operacyjny Quartararo!

Fabio Quartararo przeszedł tuż po GP Włoch niespodziewaną operację. Pod okiem doktora Xaviera Mira zoperowano u niego rękę, aby pozbyć się problemu tzw. pompującego przedramienia. Francuz przejechał co prawda cały wyścig, ale dotarł na metę na 10. pozycji. Poza ogromnymi problemami z przegrzewającą się przednią oponą, dokuczało mu właśnie przedramię.

Quartararo nie musiał co prawda już teraz “iść pod nóż”, ale zdecydował się nie czekać, aż problem się rozwinie i korzystając z dwutygodniowej przerwy przeszedł zabieg w Barcelonie. Kolejny wyścig odbędzie się właśnie w tym mieście. Francuz planuje wziąć w nim udział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Nie planowaliśmy wcześniej tej operacji, ale zdecydowałem się na nią, po dyskusji z doktorem Mirem zaraz po GP Włoch. Warunki jakie mieliśmy w niedzielę nie były normalne. Pojawiły się zwiastuny problemu pompującego przedramienia. Wolałem zająć się tym teraz, aby uniknąć zaskoczenia w przyszłości. Chcę być w stanie zapomnieć o tym na resztę sezonu.” – powiedział zawodnik.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,560 sek