Home / MotoGP / Nieporozumienie w Ducati z oponą u Lorenzo

Nieporozumienie w Ducati z oponą u Lorenzo

Jorge Lorenzo powiedział, że pod koniec kwalifikacji do GP Austrii doszło do nieporozumienia, w wyniku którego na motocykl Hiszpana nie została założona nowa, miękka opona. Zawodnik Ducati uważa, że gdyby dostał nowe ogumienie, mógłby skuteczniej powalczyć o pole position. Ostatecznie przegrał z Andreą Dovizioso oraz Markiem Marquezem.

“Prawdopodobnie na koniec mieliśmy jeszcze wystarczająco dużo czasu, by użyć nowej miękkiej opony, którą preferowałem, abym mógł pojechać nieco szybciej. Doszło do małego nieporozumienia w garażu, i nie użyliśmy jej. Prawdopodobnie kosztowało nas to szansę powalczenia o pole position.” – powiedział po czasówce zawodnik Ducati. “Wszyscy wiedzieliśmy, że nasza trójka będzie blisko w walce o pole position. Rozdzieliła nas jedna dziesiąta sekundy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W FP4 nieco się poprawiłem w ostatnim sektorze, ale niestety wciąż czegoś nam brakowało.” – dodał. “Nie sądzę, by chodziło o ustawienia lub motocykl, myślę, że bardziej chodzi o mój styl jazdy. Zamierzam przeanalizować nagrania wideo i zobaczyć, czy da się coś zrobić przed jutrem. Sądzę, że w rozgrzewce spróbujemy czegoś, aby poprawić nieco dohamowania, mam nadzieję, że uda się znaleźć kilka dziesiątych sekundy.”

Źródło: motogp.com
Fot. Ducati

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Ciekawe kto wygra ? Stawiam na Doviego :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 0,543 sek