Home / MotoGP / Niespodziewane GP Meksyku już za rok?

Niespodziewane GP Meksyku już za rok?

Jak informuje motorsport.com, organizatorzy MotoGP rozważają dołożenie kolejnej rundy do przyszłorocznego kalendarza. Wszystko przez to, że planowane GP Finlandii najprawdopodobniej odbędzie się dopiero w 2020 roku. Chcąc pozostać w granicach 20 wyścigów w sezonie, do prowizorycznego kalendarza ma trafić GP Meksyku na dobrze znanym z Formuły 1 torze Autodromo Hermanos Rodriguez w Mexico City.

W 2017 roku na torze wizytowała delegacja federacji FIM, której przewodził Franco Uncini. Oglądali oni tor i sprawdzali, jakie modyfikacje są konieczne, by rozegrać na nim bezpiecznie wyścig motocyklowy. Temat organizacji GP Meksyku był dyskutowany na piątkowym spotkaniu Komisji Bezpieczeństwa w Brnie. Zawodnicy mieli wypowiadać się na temat tego pomysłu entuzjastycznie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na razie nie poznaliśmy jeszcze ostatecznej wersji kalendarza na przyszły sezon, ale wiemy, że raczej nie będzie w nim GP Finlandii, pierwotnie planowane na sezon 2019. Oczywiście na kolejny rok pozostanie też nowe GP Tajlandii, którego pierwszą edycję obejrzymy w tym roku.

Innymi poważnymi kandydatami do goszczenia wyścigów grand prix są Kazachstan, który buduje nowy tor, oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie, które chciałyby rozgrywać wyścig w centrum miasta.

Fot. grandprixevents.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Vinales będzie wygrywał wyścigi na Aprilii?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. „Na razie nie poznaliśmy jeszcze ostatecznej wersji kalendarza na przyszły sezon, ale wiemy, że będzie w nim GP Finlandii” – a nie przypadkiem „nie będzie”? :D
    Chętnie bym zobaczył wszystkie te GP z ankiety w kalendarzu, choć chyba do 2021 ma być ich maksymalnie 20, ciekawe co dalej?
    I ciekawe jak ZEA zorganizowaloby strefy bezpieczeństwa w środku miasta? :D Zresztą, miałby to być Dubaj, Abu Zabi czy jakieś inne Al Ain?

  2. Meksyk i ZEA – nie. Chyba że tor nie używany do F1.

    Kazachstan – jak uda im się z torem to może być.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
189 zapytań w 1,570 sek