Home / MotoGP / Niezadowolony Vinales bez przyczepności w kwalifikacjach

Niezadowolony Vinales bez przyczepności w kwalifikacjach

Maverick Vinales

Maverick Vinales po sobotnich kwalifikacjach na torze Le Mans nie krył swojej frustracji, miał też pretensje do zespołu, że dobre tempo z testów zniknęło i Hiszpan zakończył czasówkę dopiero z ósmym wynikiem. #25 narzekał na brak przyczepności tylnego koła, który to problem miał już w zeszłym roku.

Dzień zaczął się dla Vinalesa obiecująco. “Poranek był całkiem w porządku. Czułem się dobrze, a motocykl miał całkiem dobrą przyczepność przy wchodzeniu w zakręty. Mogłem w nie wchodzić całkiem szybko, a czasy okrążeń były dobre. Ale po południu tył mocno się ślizgał. Przez większość czasu próbowałem hamować, a wtedy tył zaczynał się ślizgać i wchodzenie w zakręty było koszmarem.”

“Na pewno musimy się poprawić, ponieważ nie było to komfortowe. Na testach w Jerez byliśmy w tempie czołowej trójki. Teraz przyjeżdżamy tutaj i kończymy dziewięć dziesiętnych sekundy za Jorge (Lorenzo). Nie możemy tego zaakceptować, musimy ciężko pracować.” – nie krył złości zawodnik Suzuki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Dla mnie problem jest wciąż ten sam. Tak jak zawsze mówiłem – nawet rok temu – że musimy poprawić tył, ponieważ w pierwszym sektorze nie potrzebuję korzystać z przyczepności tyłu. Wystarczy mi przyczepność przodu.” – kontynuował Vinales.

“Problem pojawia się, gdy muszę wykorzystać tył podczas skręcania. Motocykl zaczyna się ślizgać zamiast skręcać. Zamierzamy popracować przez noc i może znajdziemy coś, co pomoże przed jutrzejszym dniem.” – zakończył ocenę kwalifikacji.

Vinalesa pytano również o sytuację z Danim Pedrosą, który zdaniem hiszpańskiego El Pais, miał już podpisać kontrakt z Yamahą. “Jeśli mówicie mi, że Dani podpisał coś z Yamahą, to powinni coś na ten temat powiedzieć, prawda?” – skomentował Maverick. “Od poniedziałku będę mógł jasno pomyśleć i wtedy spróbuję podjąć ostateczną decyzję.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

Czy Oliveira będzie w tym roku najlepszym debiutantem w MotoGP?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. KasiaKowalska

    Maverick – go to Yamaha know, please !!!!!!

  2. Nie mogę patrzeć jak facet tak narzeka. Jednak wolę Pedrose w Yamasze.

  3. Też wolę Pedrosę w Yamasze – Daniemu należy się tytuł najwyższej klasy jak nikomu innemu, a Yamaha ma teraz najlepsze moto, więc to mogłoby zagrać + odświeżenie i nowa motywacja może by z Daniego wyciągnęło cały potencjał, ale właśnie.. Czy Dani jest w stanie podjąć taką mocną pod względem życiowym decyzję? Ja uważam, że choc się bardzo rozwinął osobowościowo przez ostatnie 10 lat, to obawiam się, że może być problem z przejsciem – jak przeczytałem info o tym, to pomyślałem sobie, że nie ma opcji, że to na pewno pogłoska, ale tak samo myślałem Lorenzo + Ducati :) Jednak bardzo bym chciał, żeby przeszedł i zdobył mistrza obok Rossiego – to by pokazało niedowiarkom, że Dani to prawdziwy galacticos ;) Chociaż Maveric to nie jest zły chłopak, to jednak trochę za wysoko rsa niż pędu ma moim zdaniem oczywiscie ;)

    • Co ty piszesz Daniemu należy sie tytuł w najwyższej klasie a Yamaha ma teraz najlepsze moto. Nie wiem od kiedy oglądasz MotoGP ale Honda zawsze była najlepsza w stawce i wiele razy lepsza od Yamahy i co zrobił Pedrosa ??? Nic!! Nic mu sie nie należy. Wiec szkoda dobrego motocykla dla niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 0,464 sek