Home / MotoGP / Nowe barwy Aprilii dla Espargaro i Lowesa!

Nowe barwy Aprilii dla Espargaro i Lowesa!

Zespół Aprilia Racing, prowadzony przez ekipę Fausto Gresiniego, zyskuje na nowy sezon MotoGP zupełnie nowe barwy. Włoski producent z Noale pokazał w piątek motocykle. W składzie MotoGP zadebiutuje dwójka nowych zawodników – Aleix Espargaro, który do tej pory bronił barw Suzuki, oraz Sam Lowes, były mistrz World Supersport oraz zwycięzca wyścigów Moto2. Dla Aprilii to trzeci kolejny sezon w królewskiej kategorii od czasu powrotu.

“Jestem szczęśliwy, mogąc ujawnić malowanie, z którego będziemy korzystać w tym sezonie. Zawsze dobrze jest oficjalnie rozpoczynać nowy projekt, zwłaszcza, że mam wiele wiary w Aprilia Racing. To będzie szczególnie dobry sezon, wciąż mamy sporo do poprawienia, ale zdecydowanie rozpoczęliśmy od właściwej nogi. Mamy dużą żądzę sukcesu i ustalone cele. Chcę je osiągnąć ja osobiście, jak i zespół. Wszystko rozstrzygnie się na torze. Musimy czekać na pierwszy wyścig w Katarze i zmierzenie się z rywalami.” – powiedział Aleix Espragaro, który stawał już w MotoGP na podium, ale było to zanim dołączył do Suzuki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Po pierwsze, jestem bardzo szczęśliwy, mogąc być częścią wielkiej rodziny z tak prestiżową historią jak Aprilia Racing. Nie mogę się doczekać powrotu na tor w Katarze. Myślę, że na testach pokazaliśmy może 85% naszego potencjału. W pierwszym wyścigu chciałbym ustanowić dobrą bazę, na której będziemy mogli budować postępy, aż do ostatniego wyścigu w Walencji. Od razu chcemy zdobywać punkty, a potem wskoczyć do czołowej dziesiątki, celując w kilka mocnych finiszy. Wierzę w siebie, potencjał motocykla i zespołu.” – skomentował Sam Lowes.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

 1. Najładniejszy motocykl w stawce:)

 2. Fajne malowanie. Chyba najlepsze spośród wszystkich konstruktorów (obok Suzuki).

 3. Mamy już wszystkie motocykle fabryczne zaprezentowane, mój osobisty ranking malowań:
  1. KTM
  2. Aprilia
  3. Suzuki
  4. Yamaha
  5. Ducati
  6. Honda

  Nie orientujecie się jak tam wyglada sytuacja w zespołach satelickich? Wiem, że prezentował się MarcVDS (bez większych zmian), Tech3, Pramac a co z takimi ekipami jak LCR czy Avintia (czy tam Reale-cośtam)? :)

  • Ja jestem za polerstem – chyba KTM najładniej się prezentuje, może to kwestia pewnej świeżości, ale dla mnie wygrywa :)
   Jednak resztę zespołów bym inaczej poustawiał – np Ducati mi się bardzo podoba ;)

   • Być może patrzę przez pryzmat dawnych malowań, jakie miało Ducati czy Honda. Nie podoba mi się w Ducati to, że kolorem dominującym jest biały i nie wiem, czy teraz bardziej czerwone nie są już motocykle Pramaca :D
    A Honda, odkąd usunęła czarne wstawki z motocykla, zastępując je białymi, stała się, wcześniej będąc agresywnie wyglądającym motocyklem, takim brzydkim kaczątkiem, tak przynajmniej ja to odbieram :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 0,552 sek