Home / MotoGP / Nowe przepisy dotyczące czerwonej flagi

Nowe przepisy dotyczące czerwonej flagi

Komisja Grand Prix, w której skład wchodzą: Szef Dorna Carmelo Ezpleta, Claude Denis (FIM), Sito Pons (IRTA) i Takanao Tsubouchi (MSMA), wspólnie zasiedli na spotkaniu z sekretarzem Paulem Butlerem i dyskutowali o poważnych zmianach w regulaminie MotoKomisja Grand Prix, w której skład wchodzą: Szef Dorna Carmelo Ezpleta, Claude Denis (FIM), Sito Pons (IRTA) i Takanao Tsubouchi (MSMA), wspólnie zasiedli na spotkaniu z sekretarzem Paulem Butlerem i dyskutowali o poważnych zmianach w regulaminie MotoGP.
Jedna z głównych zmian dotyczy przerwania wyścigu poprzez czerwoną flagę.

Teraz podczas wywieszenia czerwonej flagi zawodnicy nie biorący czynnego udziału w wyścigu będą niesklasyfikowani.
Drugi podpunkt regulaminu głosi, iż: „Gdy minie 5 minut od czasu wywieszenia czerwonej flagi, wszyscy zawodnicy, którzy nie dotrą na pit lane na swoich motocyklach będą niesklasyfikowani.”

Zmiany zostały wprowadzone przede wszystkim po zajściu do jakiego doszło podczas Grand Prix Japonii w klasie 125cc, kiedy to na kilka okrążeń przed końcem wyścigu przewrócił się Thomas Luthi „pociągając” ze sobą jadącego tuż za nim Sergio Gadea.
Wtedy to Dyrektor zawodów wywiesił czerwoną flagę, ale dzięki regulaminowi z 2005 roku Luthi zachował swoje 2. miejsce, czyli pozycję na której przejechał ostatnie okrążenie, pomimo tego, iż to on spowodował wypadek.

Teraz dzięki wprowadzonym zasadom punkty powinny być przyzwane bardziej sprawiedliwie, w momencie gdy wywieszona zostanie czerwona flaga.

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
109 zapytań w 0,403 sek