Home / MotoGP / Nowe przepisy na wypadek powtórki z Termas de Rio Hondo

Nowe przepisy na wypadek powtórki z Termas de Rio Hondo

W MotoGP od wyścigu o GP Włoch zostanie wprowadzona zupełnie nowa procedura na wypadek sytuacji, jaka miała miejsce w GP Argentyny, gdzie wszyscy zawodnicy poza Jackiem Millerem zmienili motocykle i zgodnie z obowiązującymi przepisami, powinni ruszać grupowo z alei serwisowej. Aby uniknąć chaosu, organizatorzy ustawili ich sześć rzędów za plecami Australijczyka, jednak i tak Miller szybko został dogoniony.

Teraz już tak nie będzie. Jeśli większa liczba zawodników będzie zmieniała motocykle przed startem (na takie z innymi oponami), będą oni mogli wystartować normalnie ze swojej pozycji, jednak w trakcie wyścigu odbędą karę drive-through, czyli przejazdu przez aleję serwisową. Natomiast jeśli zawodnik zamieni motocykl na drugi z tym samym ogumieniem, wystartuje z końca stawki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ustalono też, że jednocześnie nie może startować z alei serwisowej więcej niż 10 zawodników. Gdy tak się stanie, wyścig będzie wstrzymany, i rozpocznie się procedura “szybkiego startu” z pól startowych. Gdyby te przepisy obowiązywały w Argentynie, wszyscy zawodnicy startowaliby ze swoich miejsc, ale potem wszyscy poza Jackiem Millerem musieliby przejechać karę drive-through.

Źródło: motorsport.com
Fot. Pramac Ducati

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Ciekawe co w przypadku gdy wszyscy na tym samym okrążeniu chcieliby zjechać do alei. Zrobi się tam dobry kocioł, a przy wyjeździe gdzie już nie obowiązuje limit prędkości zajadą sobie drogę i powpadają na siebie :D

  2. A ciekawe co by było z Marqeuzem miał by przejechać dwa razy przez aleje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,448 sek