Home / MotoGP / Nowy asfalt w Brnie mało prawdopodobny. Koniec GP Czech?

Nowy asfalt w Brnie mało prawdopodobny. Koniec GP Czech?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym roku nie odbędzie się GP Czech. Dla rundy w Brnie znalazł się wolny termin w prowizorycznym kalendarzu na przyszły sezon, jednak jego organizacja zależy od położenia nowego asfaltu. Żadna ze stron, zaangażowana w organizację wyścigu, nie chce jednak sfinansować wymiany nawierzchni.

Kiedy wydawało się już, że przyszłość wyścigów w Brnie jest pewna na co najmniej kilka kolejnych lat, pojawiła się kość niezgody, której znaczenie urosło jeszcze w obliczu pandemii koronawirusa i potencjalnego braku wpływów z biletów. Dorna, stojąca na czele MotoGP kategorycznie żąda wymiany asfaltu na torze – inaczej wyścig nie będzie mógł zostać zorganizowany.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednak właściciel toru – Karel Abraham senior, przyznał że dołożył już do organizacji ostatnich edycji wyścigu tak wiele, że wymiana asfaltu (wraz z innymi poprawkami na torze – np. strefami bezpieczeństwa) na jego koszt nie wchodzi w grę. Z kolei stowarzyszenie rządowe, które wynajmuje obiekt na grand prix i czerpie z tego korzyści nie chce wziąć na siebie kosztów wymiany nawierzchni, bowiem nie ma pewności, czy w ogóle GP Czech pozostanie na torze w Brnie na dłuższy czas.

Do tego wszystkiego dochodzi ryzyko, że na torze zabraknie kibiców, a więc nie będzie wpływów z biletów. A nawet jeśli kibice będą mogli wejść na tor, to będą to w znacznej części osoby, które już posiadają wejściówki z 2020 roku.

Wygląda zatem na to, że albo właściciel toru porozumie się ze stroną rządową, albo w przyszłym sezonie może zabraknąć wyścigu u naszych południowych sąsiadów.

Fot. Krystian Polak / msfoto.pl

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Ciekaw jestem jak wiele osób pozostawiło sobie wejściówki 2020 na sezon 2021 ?

  2. A ja się właśnie nastawiałem, że wybiorę się tam w 2021 xP
    No ale jeżeli Karel Abraham senior nie zainwestuje w wymianę asfaltu, to może chociaż Karel Abraham junior sypnie groszem z…portfela tatusia xd

  3. Kur….. , ja też zostawiłem wejściówki, a oni jak zwykle coś wymyślają. Wkurwia mnie to Brno na maksa, ale już 10 lat tam jeździmy.

  4. ja też zostawiłem :D na Austrię się trzeba przerzucić i tyle :) Brna szkoda…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 0,546 sek