Home / MotoGP / Nowy kask Rossiego na posezonowe testy w Sepang

Nowy kask Rossiego na posezonowe testy w Sepang

W tym tygodniu odbywają się testy posezonowe Yamahy w Malezji. Valentino Rossi nie przepuścił okazji, by pokazać nowy kask, który będzie wykorzystywany tylko w tych dwóch dniach jazd na torze Sepang. Na kasku dominują wzory, wywodzące się z wielobarwnej meksykańskiej sztuki indian Huichol.

Rossi założy na testach specjalnie pomalowany kask AGV. Wzór, jaki się na nim pojawił, tradycyjnie został skonsultowany z Aldo Druim i jego firmą.”Sztuka Huichol od razu mnie zaintrygowała, ponieważ wykorzystuje wiele symboli, takich jak słońce czy księżyc. Spróbowaliśmy odtworzyć efekt koralików, jakimi Meksykanie pomagają nadawać tym obiektom kolory i kształty, ale robiąc to w stylu Valentino Rossiego.” – powiedział zawodnik Yamahy, który miniony sezon w MotoGP zakończył dopiero na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Kask wygląda naprawdę dobrze. Aldo Drudi wykonał świetną robotę, tak samo jak Davide (Degli Innocenti – grafik w Drudi Performance) – tworzył te koraliki, malując je jeden po drugim. Możemy powiedzieć, że kask stał się sztuką, czymś czego wcześniej nie widzieliśmy.” – dodał zawodnik Yamahy, który decyzję o swojej dalszej karierze ma podjąć po kilku rundach w sezonie 2018.


Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: morebikes.co.uk

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Trzeba przyznać że ciekawie to wygląda. Choć jak dla nic nie może się równać z tym malowaniem Pisty GP R.

    https://www.revzilla.com/motorcycle/agv-pista-gp-r-carbon-rossi-20-years-helmet

    Aż żal bierze że nie ma Corsy R w takiej grafice, bo przytuliłbym taką bez chwili zastanowienia.

  2. Nie no jak na odpust to baja :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 0,461 sek