Home / MotoGP / Nowy motocykl Aprilii ujrzał światło dzienne

Nowy motocykl Aprilii ujrzał światło dzienne

Aprilia pokazała pierwsze zdjęcia swojego nowego motocykla na sezon 2020 w MotoGP. W niedzielę rusza shakedown w Malezji – będą to pierwsze tegoroczne testy. Włoski producent pokazał cztery fotki RS-GP. Widać na nich mocno zmieniony przód motocykla, nowe podwozie i układ wydechowy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Aprilia ma w tym roku korzystać ze zmienionego silnika V4 o rozstawie 90 stopni. Takie silniki mają już Honda, Ducati i KTM. Do tej pory kąt między cylindami wynosił 75 stopni. Na torze Sepang motocykl sprawdzi etatowy zawodnik Aprilii, oraz Bradley Smith i Lorenzo Savadori. Jeśli Andrea Iannone otrzyma karę za doping, to Brytyjczyk będzie jeździł w wyścigach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 13

  1. Motocykl jest, to fajnie. Żeby tylko był w miarę szybki

  2. Ja na kolorystykę czekam, s zeszłym roku chociaż w tym byli najlepsi :D

  3. Ja pier… te skrzydła to jak w samolocie generalnie wyglada dobrze jak zawsze. Ale poczekajmy na kolorystykę bo chyba nie będzie czarna …. 🤣

  4. co ich zainspirowało? płaszczka czy bombowiec B-2?

  5. Dobrze że to pierwsze zdjęcia bo nie sądze żeby ten dolny..’płat’ aerodynamiczny(bo chyba do tego służy) mieścił sie w regulaminie Trzeba poczekać na oficjalną prezentacje

  6. – Patrz szwagier jaka franca.
    – Forfiter k…a.

  7. Niedługo zrobią to skrzydło jak w F1, gdzie powietrze będzie wyrzucane na boki.

  8. Motocykl niezbyt urodziwy ale ważniejsze żeby był szybszy od poprzednika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 0,634 sek