Home / Moto2 / Moto3 / Numer #58 zastrzeżony. Zespół Paolo Simoncelliego w Moto3

Numer #58 zastrzeżony. Zespół Paolo Simoncelliego w Moto3

Paolo Simoncelli

Podczas oficjalnej ceremonii w Misano Adriatico, zastrzeżono numer #58, z którym startował tragicznie zmarły w 2011 roku Marco Simoncelli, którego imię nosi włoski obiekt. Żaden z zawodników MotoGP nie będzie mógł korzystać z numeru, z jakim startował mistrz świata klasy 250ccm.

Marco Simoncelli odniósł 14 zwycięstw w mistrzostwach świata. 12 z nich miało miejsce w klasie 250ccm, 2 w 125ccm. 31 razy stawał na podium. Jego ostatnim wyścigiem było GP Malezji, w którym stracił życie w wyniku zderzenia z innymi zawodnikami.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednocześnie, na Misano ogłoszono, że w przyszłym roku w klasie Moto3 zadebiutuje SIC58 Squadra Corse. Jest to zespół, należący do ojca Marco Simoncelliego, Paolo. Obecnie team ten ściga się w juniorskich mistrzostwach świata FIM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Coraz więcej tych ekip sygnowanych nazwiskiem kierowców MotoGP.

    No ale Pons, Gresini czy Aspar to też nie byle kto.

  2. Wiadomo już coś więcej? :) Motocykle, motocykliści?

  3. Zdziwiło mnie, że dopiero teraz wycofali ten numer, bo wydawało mi się, że zrobili to prawie niezwłocznie po jego śmierci. Czytałem też, że Rossi powiedział, że nie chce, aby 46 po zakończeniu kariery w MotoGP, została wycofana, ciekawe czy i kiedy znajdzie się odważny żeby jeździć z numerem Rossiego :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,497 sek