Home / MotoGP / Obolały Pedrosa szuka możliwości wypoczęcia mimo napiętego kalendarza

Obolały Pedrosa szuka możliwości wypoczęcia mimo napiętego kalendarza

Dani Pedrosa z zespołu Repsol Hondy przyznał, że napięty harmonogram wyścigów i testów nie pozwolił mu jeszcze w pełni wyleczyć kontuzji, jakiej doznał na początku maja w wyścigu o GP Hiszpanii, gdy doznał niegroźnego, choć bolesnego urazu biodra w zderzeniu z Jorge Lorenzo.

Pedrosa wziął udział dzień później w testach powyścigowych w Jerez, a potem w jeszcze jednych testach na Mugello, zanim udał się na wyścig o GP Francji w Le Mans. Dodatkowo wczoraj miały obyć się testy Michelina na nowej nawierzchni toru w Barcelonie, jednak z powodu pogody zostały przesunięte na środę. Taki grafik oznacza, że doświadczony zawodnik Repsol Hondy praktycznie nie ma czasu na odpoczynek, a trzeba pamiętać, że na początku roku borykał się z urazem ręki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Przez cały weekend miałem trochę problemów z bólem.” – przyznał Dani Pedrosa. “Musimy zobaczyć, jak mogę poradzić sobie z tym przed kolejnym wyścigiem. W tym tygodniu zobaczę, jakie są możliwości. W tym momencie jest to po prostu kwestia odpoczynku, ale kalendarz mi na to nie pozwala. To dlatego staramy się ocenić, co mogę zrobić z kontuzjowanym biodrem.” Kolejna runda już za nieco ponad tydzień w Mugello.

“Zwykle podczas jazdy to miejsce boli i wydaje mi się, że na testach w Barcelonie będzie bolało jeszcze bardziej. Jeśli sytuacja się nie poprawi, będziemy musieli coś zrobić.” – dodał #26. Mimo to, Pedrosa zdołał zająć piąte miejsce podczas GP Francji, mimo że startował dopiero z 10. pola. To na razie jego najlepszy wynik w tym roku. “Ważne było, aby po wypadkach w Argentynie i Jerez w końcu dowieźć jakieś punkty, nabrać rozpędu i zyskać nieco pewności siebie.”

Źródło: motorsport.com
Fot. Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Mam nadzieję że jeszcze wygra któryś wyścig. Żeby tylko podbić do 17. sezonu pod rząd z jednym zwycięstwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,424 sek