Home / MotoGP / OFICJALNE: Rossi odchodzi z Ducati

OFICJALNE: Rossi odchodzi z Ducati

Właśnie dzisiejszego poranka Ducati ogłosiło, iż w kolejnym sezonie Valentino Rossi nie będzie już reprezentował barw marki z Bolonii. Tym samym ogłoszenie Yamahy, iż to u nich za rok zobaczymy Włocha pozostaje jedynie formalnością…

W połowie sierpnia 2010 ogłoszono, iż kolejny cykl zmagań, obecnie 33’letni już zawodnik z Tavullii, spędzi na Ducati. Jak sam on wówczas mówił: „moja praca z Yamahą jest już skończona, a ja szukam nowych wyzwań.”

Wyzwanie to jednak kompletnie „nie wypaliło”, bo dotychczas za sterami Desmosedici Włoch wywalczył zaledwie dwa finisze na podium, podczas gdy z Yamahą wygrywał (!) czterdzieści sześć razy. Producent z Bolonii nie przejmował się uwagami Rossiego co do motocykla i podążał we wcześniej obranym przez siebie kierunku, co wielokrotny Mistrz Świata niejednokrotnie w tym roku już krytykował.

Dzisiejszego poranka Ducati ogłosiło, że wraz z końcem sezonu pożegna się ze swoim rodakiem, przy okazji dziękując mu za współpracę. Tym samym w przyszłym roku na Desmosedici w fabrycznym zespole zobaczymy Nicky’ego Haydena, ale nazwisko jego team-partnera nadal jest nieznane, choć podobno mówi się, że największe na to szanse ma… Andrea Dovizioso.

 

Oto oficjalna informacja prasowa od Ducati:

 „Podczas gdy seria MotoGP czeka na swój powrót do akcji podczas rundy o Grand Prix Indianapolis 19 sierpnia, Ducati ogłasza, że zakończy współpracę z Valentino Rossim wraz z końcem sezonu 2012 Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Ducati życzy Włochowi wszystkiego najlepszego w czekających go wyzwaniach, a w międzyczasie zespół będzie dawał z siebie maksimum możliwości, w celu poprawy w drugiej części sezonu.

Wyścigi zawsze były częścią DNA Ducati, a teraz bardziej niż kiedykolwiek jest integralne ze rozwojami produktów w Borgo Panigale i wizerunkiem fabryki. AUDI podziela strategiczne podejście Ducati i zgadza się z jego rosnącym zaangażowaniem dla tej konkurencji.

Dlatego, po przedłużeniu kontraktu z Nickym Haydenem, Ducati jest w fazie finalizacji zespołu, który weźmie udział w sezonie 2013 Mistrzostw Świata. Ducati jest pewne, że jego zespół i motocykl będą w stanie konkurować na najwyższym poziomie.”

Tym samym „The Doctorowi” nie udało się i nie uda już osiągnąć tego, o czym tak marzył – wygrać tytuły mistrzowskie na motocyklach trzech różnych producentów.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarze 2

  1. No i wszyscy są zadowoleni :)

  2. potwierdzenie już jest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
183 zapytań w 1,233 sek