Home / MotoGP / OFICJALNIE: Aleix Espargaro przedłużył umowę z Aprilią

OFICJALNIE: Aleix Espargaro przedłużył umowę z Aprilią

Dziś ogłoszono, że w sezonach 2021 – 2022 Aleix Espargaro dalej będzie reprezentował w MotoGP zespół Aprilii. Hiszpan pochwalił się podpisaniem kontraktu w social mediach. Starszy z braci dołączył do fabryki z Noale w 2017 roku. Jego najlepszy wynik to szósta pozycja, zdobyta trzykrotnie – a pierwszy raz już w debiucie, w GP Kataru. Później jednak wyniki były bardzo różne – z przewagą tych słabszych, jak i wiele awarii.

“Jestem szczęśliwy, mogąc to potwierdzić. Ludzkie podejście jest dla mnie niesamowicie ważne, a Aprilia stała się przez te cztery lata jak moja druga rodzina, więc ten kontrakt, który jest dla mnie najważniejszym w całej karierze, pokazuje że jestem w centrum tego projektu. Na poziomie technicznym, przekonał mnie do siebie postęp, jaki uczyniliśmy od debiutu motocykla RS-GP 2020, który widać było w testach.” – powiedział Aleix Espargaro.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Czuję, że powinniśmy dokończyć robotę, jaką zaczęliśmy w zimie. Nie mogę się doczekać ponownej pracy z całym zespołem i z nowym motocyklem, aby doprowadzić ten projekt tam, gdzie zasługuje, aby być.” – dodał.

Źródło: motogp.com
Fot. instagram.com/aleixespargaro

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. To dobrze. Myślę że dla Aprili to dobre rozwiązanie. Zna zespół, zna cechy maszyny nad którymi nie pracowali, będzie mógł się zaadoptować do nowości. Jest przyzwoitym zawodnikiem. Jeżeli odpalą z silnikiem, to może zrobić niespodziankę raz czy dwa. A ja lubię niespodzianki… :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,439 sek