Home / MotoGP / OFICJALNIE: Bezzecchi pozostaje w VR46 Ducati na rok 2023

OFICJALNIE: Bezzecchi pozostaje w VR46 Ducati na rok 2023

Jak poinformował oficjalnie zespół VR46 Ducati, w przyszłym roku dalej w jego barwach startował będzie Marco Bezzecchi. Informacja ta była spodziewana, i teraz można również spodziewać się identycznego ruchu w stosunku do Luki Mariniego.

Tak jak się spodziewano, umowa na starty Włocha dla tej ekipy podpisana była na dwa lata, a więc po prostu będzie on dalej wypełniał podpisany przed rokiem kontrakt. Na razie nie określono jednak, z jakiego motocykla korzystał będzie Bezzecchi. W tym roku jeździ maszyną z 2021 roku, podczas gdy Luca Marini ma do dyspozycji nowy motocykl.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bezzecchi zajmuje w tym momencie 14. pozycję w klasyfikacji. Jest najlepszy wśród debiutantów i raczej nie grozi mu utrata tego miana, bowiem mając 68 oczek 3-krotnie wyprzedza kolejnego – Fabio Di Gianantonio, który też ma Ducati z 2021 roku, ale w zespole Gresini.

Fenomenalnym tegorocznym weekendem było dla Bezzecchiego TT Assen, gdzie zajął drugą pozycję. W domowym GP Włoch na Mugello ruszał z pierwszego rzędu do wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,362 sek