Home / MotoGP / OFICJALNIE: GP Czech w 2021 roku nie odbędzie się. 2022 otwartą sprawą

OFICJALNIE: GP Czech w 2021 roku nie odbędzie się. 2022 otwartą sprawą

We wtorek włodarze Brna zadecydowali, że nie ma możliwości aby w 2021 roku mogło odbyć się GP Czech. Powodem są ograniczenia finansowe. Miasto, które organizuje wyścigi od 1987 roku, nie jest w stanie wyłożyć 100 mln koron czeskich (równowartość 3,8 mln euro) na wymianę nawierzchni, bez pomocy ze strony organizatorów MotoGP i rządu czeskiego.

Ani organizatorzy MotoGP – hiszpańska Dorna – nie chcą zrezygnować z wymaganej opłaty za goszczenie wyścigu w wysokości 9 mln euro, ani rząd czeski nie chce dorzucić się do naprawy asfaltu. W związku z tym oficjalnie ogłoszono, że wyścig o GP Czech w 2021 roku nie odbędzie się, zwalniając termin w kalendarzu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednak to co później, jest kwestią otwartą. Organizatorzy GP Czech mają nadzieję na to, by dalej gościć wyścig – zgodnie z umową – w latach 2022 – 2026, ale wyłącznie w sytuacji, że Dorna obniży kwotę opłaty, a rząd Czech znacząco dołoży się do organizacji wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

komentarzy 15

  1. Szkoda, jeden z najlepszych torów na świecie.

  2. Pozbyli się Abrahama to i Cardion AB, nie ma ochoty wykładać kasy.

  3. No to „dupa”zbita !!! Moim zdaniem to definitywny koniec! Szkoda wielka bo nasi krajanie mieli blisko nie było drogo atmosfera mega! Dobrze ze było mi dana 2 razy odwiedzić tą imprezę

  4. Jeśli ma za Brno wejść Portimao lub Indonezja, to ja tam jestem szczęśliwy :)

  5. W takim razie trzeba jechac do Austrii. Tor rownie piekny jak Brno.

  6. Brno bylo ok. przede wszystkim dlatego, ze bylo blisko. Ale jak na stale wskoczy Portimao to placzu nie bedzie. Uwielbiam ten tor. Poza tym jest jeszcza Austria i Niemcy.

  7. Wysłać Sasina gdzieś te 70 mln.ma schowane

  8. Ciekaw jestem czy bilety utrzymają ważność na ewentualny sezon 2022, bo podejrzewam, że trochę takich osób jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,701 sek