Home / MotoGP / OFICJALNIE: GP Japonii zostało odwołane

OFICJALNIE: GP Japonii zostało odwołane

Kolejna runda MotoGP wypada z kalendarza na sezon 2020 z powodu pandemii koronawirusa. Tym razem chodzi o GP Japonii na torze Motegi. To szósty tegoroczny wyścig, który został definitywnie odwołany.

Jak poinformował Carmelo Ezpeleta, sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata zaraz po wznowieniu będzie przez kilka miesięcy skupiał się wyłącznie na rundach w Europie, które będzie najłatwiej zorganizować.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dopiero później – oczywiście ewentualnie – będą możliwe wyścigi na innych kontynentach. Szef MotoGP przyznał, że organizacja wyścigu poza Europą najwcześniej może odbyć się w dopiero w połowie listopada, a to zbyt późno, aby grand prix mogło odbyć się w Japonii, stąd jego definitywnie odwołanie już teraz.

Na obecny moment w kalendarzu pozostały jeszcze wyścigi poza Europą: są to GP Malezji, GP Tajlandii, GP Ameryk oraz GP Argentyny, ale największe szanse na odbycie się mają te dwa pierwsze.

Jeśli chodzi o europejską część sezonu, wyścigi prawdopodobnie mogą odbyć się w Jerez, Brnie, na Red Bull Ringu, w Aragonii, Misano, Barcelonie i Walencji. Niewykluczone, że udałoby się również zorganizować GP Francji na Le Mans. Niektóre z tych rund byłyby podwójne – jak jak Jerez, gdzie ma odbyć się GP Hiszpanii i GP Andaluzji, tydzień po tygodniu.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Rip sezon 2020

  2. No to tylko F1 zostaje ):

  3. Wszystko poza F1 ostro dostało po dupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 0,557 sek