Home / MotoGP / OFICJALNIE: Livio Suppo dołącza do Suzuki!

OFICJALNIE: Livio Suppo dołącza do Suzuki!

Zespół Suzuki pochwalił się pozyskaniem nowego menedżera. Japońska ekipa poległa po tym, jak po mistrzowskim sezonie 2020 odszedł Davide Brivio. Próby rozdzielenia jego obowiązków spełzły na niczym. Livio Suppo ma sprawić, że Joan Mir i Alex Rins ponownie włączą się do walki o tytuł mistrza świata. Suzuki ogłosiło umowę z Suppo dosłownie chwilę przed startem sezonu – pierwszy wyścig już 6 marca w Katarze.

Suppo jest świetnie znany na padoku grand prix. Jako menedżer rozpoczynał pracę w zespole Benetton Honda 28 lat temu w klasach 125ccm i 250ccm. Później przez 11 lat był liderem projektu Ducati, w tym czasie świętując jedyny tytuł dla kierowcy tej marki – zdobyty przez Casey’a Stonera. Potem przeszedł do Hondy, gdzie jako szef zespołu przyczynił się do pięciu tytułów. Następnie wycofał się z wyścigów, budując markę motocykli elektrycznych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Długo mówiło się, że Suzuki może nakłonić Davide Brivio do powrotu z Formuły 1 i ekipy Alpine, tak się jednak nie stało. Włoch pozostał tam, gdzie był przez ostatni rok, w nieco zmienionej roli, więc Suppo okazał się opcją awaryjną. Szczęśliwie doprowadzoną do końca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 1,311 sek