Home / MotoGP / OFICJALNIE: Quartararo zostanie partnerem Vinalesa!

OFICJALNIE: Quartararo zostanie partnerem Vinalesa!

Yamaha błyskawicznie ogłosiła swój pełny skład na sezony 2021 – 2022. Po wcześniejszym obwieszczeniu, że umowę o dwa lata przedłużył Maverick Vinales stało się niemalże jasne, że Valentino Rossi nie będzie miał możliwości kontynuowania kariery w fabrycznej stajni. I tak się stało: kontrakt na sezony 2021 – 2022 podpisał Faqio Quartararo. Co z Rossim? Włoch ma kilka miesięcy na to, by zastanowić się, czy kontynuować karierę w barwach ekipy satelickiej Petronasa.

Quartararo zapracował sobie na szybki awans do fabrycznego zespołu doskonałym 2019 rokiem. 20-latek z Nicei siedem razy stawał na podium i w klasyfikacji generalnej zajął wysokie piąte miejsce – wyższe niż Rossi, mimo że nie miał do dyspozycji fabrycznego motocykla w najlepszej specyfikacji. Został również oczywiście najlepszym debiutantem w sezonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W 2020 roku Quartararo będzie dalej bronił barw ekipy Petronas Yamaha, ale tym razem japoński producent gwarantuje mu najlepszy możliwy sprzęt (a więc już bez ograniczonej ilości silników, ze skręconymi obrotami). “Jestem zachwycony tym, co moi menedżerowie wraz z Yamahą osiągnęli w ostatnich miesiącach. Nie było łatwo tego dograć, ale teraz mam jasny plan na kolejne trzy lata, i jestem bardzo szczęśliwy.” – powiedział Quartararo.

“Będę ciężko pracował, tak jak robiłem to w zeszłym roku. Jestem bardzo umotywowany – chcę osiągać świetne wyniki. Czuję, że ta zima się przedłuża. Bardzo chcę już jechać na testy na Sepang i jeździć Yamahą, ponownie spotykając się z ludźmi z zespołu.” – dodał.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Quartararo zasłużył już na awans do fabrycznego zespołu?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

  1. To już koniec VR , już nigdy nie zdobędzie tytułu

  2. tymczasem pierwszy wyścig już za 37 dni

  3. Yamaha znów podpisuje kontrakty na przyszły sezon przed rozpoczęciem bieżącego . Dorna powinna wprowadzić zakaz podpisywania kontraktów przed przerwą wakacyjną .

  4. Pamiętam jak mówiło się o tym że Rossiego może zastąpić pewien inny Francuz… 😉

  5. Ja tam się cieszę z Quartararo w fabryce w przyszłym sezonie. Chociaż niespecjalnie podoba mi się tak wczesne podpisywanie kontraktów na 2021 i uważam, że to odbiera smaczek nam, kibicom, a możliwe, że również jakaś część motywacji zawodnikom. Moim zdaniem dużo ciekawiej toczyłby się sezon, gdyby cała akcja transfwrowo-kontraktowa rozpoczynała się w drugiej połowie sezonu, tak jak jeszcze kilka lat temu.

  6. Tylko, żeby nie było żadnej zapaści z formą u Fabio. Różnie bywa z debiutantami. Jak to mówią fachowcy od piłki – drugi sezon jest najtrudniejszy. Może znowu ktoś się objawi, może to Franco zacznie jeździć lepiej w Petronasie. Wtedy Yamaha będzie miała zagadkę czy postąpiła dobrze podpisując tak wcześnie kontrakty. Obym się mylił jednak. A Maverick jak dla mnie nie zasłużył na tak długi kontrakt już teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,500 sek