Home / MotoGP / OFICJALNIE: Valentino Rossi dołączy do Petronas Yamahy na 2021 rok

OFICJALNIE: Valentino Rossi dołączy do Petronas Yamahy na 2021 rok

Po długich oczekiwaniach wreszcie oficjalnie poinformowano, że Valentino Rossi w sezonie 2021 będzie zawodnikiem Petronas Yamahy. Zamieni się tym samym miejscami z Fabio Quartararo – jeszcze niedawno liderem cyklu mistrzostw świata.

Wraz z Valentino Rossim do zespołu Petronas Yamahy przejdą szef inżynierów David Munoz, inżynier ds. danych Matteo Flamigni, a także coach – Idalio Gavira. Kontrakt będzie obowiązywał na razie przez jeden sezon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc kontynuować jazdę w 2021 roku wraz z Petronas Yamahą. Wiele na ten temat myślałem, ponieważ wyzwanie staje się coraz trudniejsze. Bycie na szczycie w MotoGP to ciężka codzienna praca i prowadzenie życia atlety. Ale wciąż to uwielbiam i chcę jeździć.” – powiedział Valentino Rossi.

“W pierwszej połowie roku podjąłem decyzję. Porozmawiałem z Yamahą i zgodzili się ze mną. Nawet jeśli nie miałbym miejsca w fabrycznym zespole, miałbym zagwarantowany fabryczny motocykl i wsparcie.” – dodał. “Jestem bardzo szczęśliwy z przejścia do Petronas Yamahy. Są nowi, ale pokazali się już jako czołowy zespół. Są świetnie zorganizowani. Ja w tym roku zmieniłem szefa inżynierów i jestem zadowolony z Davida, choć myślę, że nie osiągnęliśmy jeszcze naszego najlepszego poziomu. Z tego powodu również chcę kontynuować, ponieważ atmosfera w zespole to coś, co lubię.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. jeszcze sie okaże ze rossi w petronasie bedzie szybszy od fabrycznych, bo pomimo iż pewnie nie bedzie miał wszystkiego co najlepsze jak yamaha fabryczna, a co za tym idzie, nie sprawdzone, to bedzie miał sprzet starszy, ale może lepiej “ułożony”. tak czy siak, trzymam kciuki

  2. Też mam takie przeczucie, że Rossi będzie miał lepsze wyniki w satelickim zespole. Trzymam kciuki

  3. Bravo, Bravo i jeszcze raz Bravo, możliwość oglądania Vale kolejny sezon to super wiadomość. Może uda się w przyszłym roku gdzieś pojechać na wyścig , no bo w tym to niestety politycy z całegoświata nam zabronili, szkoda takie czasy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 0,399 sek