Home / MotoGP / Oliveira rozżalony decyzją KTM o awansie Bindera do fabrycznej ekipy

Oliveira rozżalony decyzją KTM o awansie Bindera do fabrycznej ekipy

Miguel Oliveira nie ukrywa, że poczuł się niedowartościowany po tym, jak KTM wybrał na następcę Johanna Zarco debiutanta – Brada Bindera, który w Moto2 spisywał się gorzej od Portugalczyka. Oliveira drugi rok startów w MotoGP spędzi w satelickiej ekipie Tech3. KTM odpowiada jednak, że oferował #88 awans, ten jednak już w Misano miał odmówić.

“Gdyby to był Mika (Kallio), byłoby to dla mnie zupełnie w porządku, ponieważ zbudowałem świetne relacje z zespołem i myślę, że nie byłoby sensu go zmieniać. Ale wybranie debiutanta, gościa który jest w tym samym wieku co ja sprawia, że poczułem się niewystarczająco wartościowy na to miejsce.” – powiedział rozżalony Portugalczyk. “Ale to ich decyzja, szanuję ją, i nie zmienia to nic w moim podejściu, dalej będę dawał z siebie maksimum tu gdzie jestem.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Co ciekawe, KTM miał dostarczać ekipie Tech3 takie same motocykle, jak zespołowi fabrycznemu. Portugalczyk zaprzecza, by tak było. “Mieliśmy mieć w tym roku fabryczne maszyny, i nie było tak aż do niedawna. Kto wie jak będzie za rok? Kiedy masz miejsce w fabrycznym zespole, przede wszystkim masz zapewniony fabryczny motocykl, masz również wkład w jego rozwój i możesz sprawdzać wiele różnych części.”

Szef KTM – Mike Leitner – powiedział jednak, że Oliveirze zaproponowano już wcześniej zastąpienie Zarco, jednak to sam Oliveira miał zadecydować o pozostaniu w Tech3! “Pierwszym zawodnikiem, którego zapytaliśmy o zastąpienie Johanna, był Miguel! Miał okazję zmienić zespół, ale jego odpowiedź była wyraźna: wolał zostać w Tech3, ze swoim szefem mechaników.”

To samo stwierdził szef zespołu Tech3, Herve Poncharal: “Powiedziano mi, że w Misano Miguel potwierdził, że jeśli ma mieć takie samo zaplecze techniczne, to woli zostać z Tech3. To była jego własna decyzja.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,423 sek