Home / MotoGP / Operacja Pedrosy przebiegła bez komplikacji

Operacja Pedrosy przebiegła bez komplikacji

Pedrosaa

Dzisiaj rano zawodnik fabrycznego teamu Hondy poddał się w Madrycie operacji przedramienia. Rokowania lekarzy są obiecujące.

“Operacja była skomplikowana i wymagała ogromnej precyzji oraz użycia mikroskopu. Wszystko trwało dwie godziny i odbyło się przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Zbadaliśmy powięź mięśniową. Była nienaturalnie powiększona, co utrudniało prawidłowe funkcjonowanie mięśni przedramienia i wywoływało ból.” – wyjaśnia jeden z lekarzy.

Powięź mięśniowa jest zewnętrzną błoną zbudowaną z tkanki łącznej, która ma za zadanie izolować i ochraniać mięśnie. Tkanka w wyniku obciążeń mięśni nadbudowuje się, co sprawia, że błona staje się mniej plastyczna i może powodować ból podczas wysiłku. Należało ją przeciąć i uwolnić znajdujące się pod nią mięśnie i nerwy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Była to już trzecia operacja Pedrosy, która miała pomóc mu w problemach z “pompującym” przedramieniem. Wcześniej lekarze ostrzegali, że kolejne zabiegi mogą tylko pogorszyć problem, mimo to po wyścigu w Katarze podjęto decyzję o kolejnej ingerencji medycznej. Menadżer zespołu Repsol Honda – Livio Suppo – ujawnia, że bardziej skomplikowany rodzaj operacji był jedną z niewielu opcji, jakie pozostały w przypadku problemów zawodnika, dlatego zdecydowano, aby przeprowadził ją doświadczony ortopeda – dr Angel Villamor.

Dani Pedrosa będzie odwiedzał doktora regularnie przez najbliższe tygodnie w celu obserwacji postępów, po czym rozpocznie standardową fizjoterapię. Rekonwalescencja potrwa od 4 do 6 tygodni, jednak powrót zawodnika do MotoGP będzie mógł zostać potwierdzony dopiero w momencie, gdy lekarz stwierdzi, że operacja powiodła się i przyniosła oczekiwane skutki.

Zawodnik Repsol Hondy jest związany z zespołem kontraktem do końca 2016 roku. Pozostaje nam życzyć mu dużo zdrowia i szybkiego powrotu na tor.

 

Źródło: crash.net, maratonypolskie.pl

AUTOR: iwka

Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

Komentarze: 1

  1. Teraz tylko zdobyć napinacze i wio!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,460 sek