Home / MotoGP / Opony Michelin pojawią się w MotoGP w 2015 roku

Opony Michelin pojawią się w MotoGP w 2015 roku

michelinMarc Marquez i Valentino Rossi po raz pierwszy przetestują nowe opony Michelin podczas testów przedsezonowych w 2015 roku. Mimo, że francuski producent nie przejmie od Bridgestone miana oficjalnego dostawcy opon do roku 2016, zawodnicy MotoGP rozpoczną kluczowe testy gum rok przed oficjalnym pojawieniem się nowego dostawcy.

Rozmiar kół zwiększy się z 16,5 do 17 cali. Zespoły mają rozpocząć testy opon Michelin w tym miesiącu. Zawodnicy dostaną swoją pierwszą szansę do oceny nowych opon Michelin w rozszerzonej sesji testowej na Sepang w lutym 2015.

Jak donoszą nieoficjalne źródła, wszystkie trzy przedsezonowe testy MotoGP w 2015 roku zostały wydłużone z trzech do czterech dni, z jednym dniem przeznaczonym wyłącznie do testowania opon Michelin.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Niepotwierdzony jeszcze kalendarz testów prezentuje się następująco:

  • Pierwszy test na Sepang potrwa od 4 lutego do 7 lutego. Ostatni dzień przeznaczony na testowanie opon Michelin, ale tylko zawodnicy testowi fabrycznych zespołów wezmą w nich udział.
  • Drugi blok testowy również na torze Sepang odbędzie się od 23 do 26 lutego i ostatniego dnia w tej sesji cała stawka będzie miała okazję po raz pierwszy przetestować opony Michelin.
  • Testy przedsezonowe zakończą się pod reflektorami Losail International Circuit w Katarze. Nie ma jeszcze oficjalnej informacji, w grę wchodzą dwa terminy: 6 do 9 marca lub 13 do 16 marca. Pierwszy dzień tego bloku przeznaczony zostanie w całości dla opon Michelin, choć znowu udział wezmą tylko oficjalni testerzy fabryczni.

Po uzgodnieniu daty ostatniego bloku testów przedsezonowych, sezon 2015 rozpocznie się w Katarze 15 lub 22 marca. Według nieoficjalnych jeszcze informacji, wstępny kalendarz na sezon 2015 ma zostać wydany pod koniec września.

AUTOR: Aleksander Lemański

Pasjonat sportów samochodowych i motocyklowych. Na co dzień również jeździ na motocyklu. Od niedawna próbuje swoich sił jako redaktor w Motosp.pl

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,357 sek