Home / MotoGP / Opony przejściowe znikną z MotoGP?

Opony przejściowe znikną z MotoGP?

GP Malezji

Niewykluczone, że za rok, po zaledwie jednym sezonie wykorzystywania, znikną z MotoGP opony przejściowe Michelina, przeznaczone na mokrą nawierzchnię. Ogumienie takie w wyścigu było wykorzystywane tylko raz w tym roku – podczas GP Niemiec, w mieszanych warunkach. Zwycięzca z Sachsenringu, Marc Marquez, zignorował ten typ opon i opony deszczowe zmienił od razu na slicki.

Opony przejściowe pojawiły się wraz z Michelinem. O ich przyszłości dyskutowano podczas GP Malezji. Choć w wyścigach stosuje się je wyjątkowo rzadko, to częściej znajdują zastosowanie podczas treningów czy kwalifikacji. Niektórzy zawodnicy bronią tego ogumienia.

“Myślę, że opony przejściowe są dobre dla bezpieczeństwa.” – mówi Andrea Dovizioso. “Jak np. na Phillip Island, gdzie temperatury są bardzo niskie i czasem trzeba założyć twardszą oponę. Myślę, że powinniśmy je zachować i po prostu nie wykorzystywać w wyścigach.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wtóruje mu Jorge Lorenzo. Hiszpan użył opon przejściowych w kwalifikacjach do GP Australii. “Czułem się na nich dużo lepiej niż na slickach w zimnych warunkach. Były wtedy mokre miejsca na torze i trudno było rozgrzać opony. Nie wiem, jaka zostanie podjęta decyzja, ale ja chciałbym zatrzymania opon przejściowych.”

Valentino Rossi z kolei nie jest fanem tych opon. Zdaniem Włocha, opony deszczowe Michelina są lepsze niż tożsame ogumienie Bridgestone’a, i jednocześnie wystarczające. “Nie zmieniłoby to zbyt wiele. Odkryliśmy, że “okno” (temperaturowe), w jakim można korzystać z przejściówek jest bardzo, bardzo wąskie. Z mojego punktu widzenia, Micheliny w mieszanych warunkach są mniej niebezpieczne w porównaniu do Bridgestone’ów. Myślę, że dalibyśmy sobie radę bez opon przejściowych.”

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy na podium Assen TT zobaczymy obu zawodników Repsol Hondy?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Powinny zostać. Przecież nie ma obowiązku ich stosowania.

  2. to tylko wiedzą zawodnicy bo oni mają za zadanie ścigać sie i wiedzą czy to ma sens czy nie by korzystać z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 0,439 sek