Home / MotoGP / Organizatorzy GP Francji liczą na październikowy termin wyścigu

Organizatorzy GP Francji liczą na październikowy termin wyścigu

Do wyścigów MotoGP, które mimo pandemii koronawirusa odbędą się w tym roku w Europie, może dołączyć GP Francji. Organizatorzy rundy na Le Mans mają nadzieję, że grand prix udałoby się rozegrać jesienią. Pierwotnym terminem GP Francji był weekend 15-17 maja.

Sezon ma russzyć w połowie lipca od GP Hiszpanii w Jerez, a kolejne prawdopodobne tory, jakie mogą przyjąć mistrzostwa świata, to Red Bull Ring, Brno, i być może włoskie Misano. Szef Dorny – Carmelo Ezpeleta – liczy na około 10 wyścigów w Europie, i być może pojedyncze wyścigi gdzieś na innych kontynentach, a sezon może kończyć się nawet w grudniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jako organizator francuskiej rundy MotoGP, pracujemy niezmiennie nad próbą zorganizowania GP Francji w 2020 roku w pierwszych dwóch tygodniach października.” – przekazali organizatorzy. “Ta możliwość nie została jeszcze potwierdzona, ale w najbliższych tygodniach mamy nadzieję na pozytywny rozwój sytuacji zdrowotnej, mimo niepewności co do organizacji imprez masowych, z poszanowaniem przepisów wprowadzonych przez rząd.”

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. To będzie bardzo ciekawy kalendarz, jaka pogoda w październiku na Le Mans będzie? I sezon może się kończyć w grudniu i to w Walencji? Żeby nie było, że odwołają w trakcie z powodu niekorzystnej pogody ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 0,562 sek