Home / MotoGP / Organizatorzy grand prix wspomogą zespoły kwotą 9 mln euro

Organizatorzy grand prix wspomogą zespoły kwotą 9 mln euro

Kilka dni po zapowiedzianej pomocy dla zespołów prywatnych w MotoGP i ekip Moto2 i Moto3, organizatorzy mistrzostw – Dorna – ogłosili plan działania. W sumie na konta zespołów trafi nieco ponad 9 mln euro, wypłacane na raty przez trzy kolejne miesiące.

Co ciekawe, nie tylko satelickie ekipy MotoGP zyskają. Dorna wpłaci pieniądze również na konta Aprilii i KTM. Aprilii – bowiem wciąż jest ona oficjalnie zespołem prywatnym, zgłoszonym przez stajnię Fausto Gresiniego, mimo wsparcia producenta. KTM – bowiem Austriacy nigdy nie wygrali wyścigu i mają przywileje z tym związane. Dorna będzie przelewała po 250 tys. euro na konto każdego zespołu, przez trzy miesiące. W sumie daje to kwotę 4,5 mln euro.

Pozwoli to na najpotrzebniejsze kwestie – jak opłacenie personelu zespołów, które nie mają możliwości otrzymywania pieniędzy od sponsorów, bowiem nie “promują” ich z powodu braku wyścigów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W Moto2 startuje 15 ekip. W Moto3 – 16. Każdy zespół otrzymywał będzie po 25 tys. euro, co razem daje kwotę 775 tys. euro w Moto3 i 650 tys. euro w Moto2. Pomnożone przez 3 miesiące – łącznie będzie to 4,575 mln euro. W sumie z MotoGP kwota wyniesie 9,075 mln euro.

Pieniądze będą wypłacone jako zaliczka z puli, którą zespoły miałyby otrzymać po sezonie. Gdyby opóźnienie w rozgrywaniu wyścigów potrwało dłużej niż do lipca, na konta zespołów trafią kolejne kwoty. W pomoc włączy się właściciel Dorny – fundusz inwestycyjny Bridgepoint Investments.

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy wierzysz, że sezon może ruszyć w lipcu?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,417 sek