Home / MotoGP / Ostatnia domowa runda Rossiego na Ducati

Ostatnia domowa runda Rossiego na Ducati

Już w ten weekend Valentino Rossi weźmie udział w swojej ostatniej domowej rundzie za sterami Ducati. Na torze Misano World Circuit (nazwanym imieniem Marco Simoncelliego) Włoch powalczy o jak najlepszy wynik, ale wcale nie będzie to proste.

Póki co współpraca 9’krotnego Mistrza Świata z fabryczną ekipą producenta z Bolonii nie była usłana sukcesami i to dlatego ciężko spodziewać się przełomu akurat w ten weekend. Po części jednak #46 w uzyskaniu dobrego wyniku pomóc mogą testy, jakie odbył tu niedawno wraz z Ducati. To po nich zdecydowano się dostarczyć Rossiemu nową ramę i wahacz właśnie na rundę o Grand Prix San Marino.

„The Doctor” mieszka w Tavullii, miejscowości, która mieści się zaledwie kilka kilometrów od toru w Misano Adriatico. Rok temu był on podczs tamtejszych zmagań zaledwie siódmy, a w trakcie tegorocznego Grand Prix Włoch wywalczył piąte miejsce z sekundową stratą do podium!

Misano to jedna z dwóch domowych dla nas rund. Jak zwykle będzie tu mnóstwo fanów i naprawdę specjalna atmosfera, podobnie zresztą jak zawsze, gdy jeździmy we Włoszech,” mówił zaledwie ósmy zawodnik klasyfikacji generalnej, który w przeszłości wygrywał dwukrotnie w GP San Marino – na Yamasze w 2008 i 2009 roku. „Tor jest trudny, a pokonanie go to spore wyzwanie, ale niezwykle go lubię.”

„Mamy na nim trochę fajnych sekcji, jak na przykład wyjście z zakrętu „Tramonto”, czy długie, szybkie łuki po tylnej prostej. Będziemy musieli dobrze przepracować treningi wolne, żeby potem walczyć w wyścigu i wywalczyć dobry rezultat.”

 

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,714 sek