Home / MotoGP / Pasini w MotoGP za Westa!

Pasini w MotoGP za Westa!

Dopiero co informowaliśmy o tym, iż w nadchodzącym sezonie nie zobaczymy w klasie królewskiej Anthony’ego Westa, a team Speed Master już podał nazwisko zawodnika, który go zastąpi. Będzie to, ni mniej ni więcej, Mattia Pasini!

Z powodu braku pieniędzy na zapłacenie włoskiej ekipie za starty na motocyklu CRT, Australijczyk musiał wycofać się z tego projektu. Próba sprzedaży domu, samochodu i motocykla oraz zagwarantowanie teamowi domu w przypadku nie znalezienia funduszy nie wystarczyły. Teraz 30’letni „Ant” najprawdopodobniej wróci do swojej rodzinnej Australii by znaleźć normalną pracę. Bez wątpienia jest to nieoficjalne jeszcze zakończenie kariery przez byłego zawodnika Kawasaki!

Team Speed Master postanowił jednak kontynuować projekt zarówno w Moto2 jak i MotoGP, gdzie szybko znalazł zawodnika. W pośredniej kategorii, jak wiadomo, włoską ekipę reprezentować będzie Andrea Iannone. Na motocyklu CRT tymczasem jeździć będzie zamiast WestaMattia Pasini! Włoch jeszcze kilka tygodni temu miał problemy ze znalezieniem sponsora na starty w Moto2, a kiedy poinformował przez Facebooka, że „podpisał kontrakt”, wielu łączyło go z teamem SAG w pośredniej kategorii.

Dotarła do nas jednak informacja, że będzie to właśnie Speed Master. Tym samym marzenie Włocha, który w poprzednich latach wygrał dziesięć wyścigów i kolejnych szesnaście kończył na podium, spełniło się. Po ubiegłorocznych testach Ducati na Mugello wielu łączyło go co prawda z MotoGP, ale dopiero teraz znalazło się dla niego w klasie królewskiej miejsce.

Po raz pierwszy 26’latek z Rimini przetestuje motocykl Aprilii przygotowany dla Speed Master już za kilka dni. W poniedziałek i wtorek testować on bowiem będzie, tak jak team Jorge Martineza „Aspara”, na torze imienia Ricardo Tormo w Walencji.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarze 2

  1. Idjotyczna sytuacja żeby zawodnik płacił za to że może startować.Pasini na pewno nie zapewni zespołowi sukcesów.Szkoda mi Westa był naprawdę dobrym kierowcą.

  2. albo jesteś mega dobry i jeździsz na fabrycznym motocyklu, albo jesteś dobry i jeździsz na crt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,442 sek