Home / MotoGP / PBM zostaje w MotoGP – z Aprilią, Lavertym i Parkesem

PBM zostaje w MotoGP – z Aprilią, Lavertym i Parkesem

Broc Parkes

Zespół Paula Birda – PBM – pozostaje w MotoGP na sezon 2014 i dalej będzie korzystać z motocykli Aprilii. Do znanego już Michaela Laverty’ego dołącza Broc Parkes, który będzie jedynym w stawce Australijczykiem.

31-letni Parkes dwukrotnie był wicemistrzem świata World Supersport, startując tam z przerwami w latach 2003 – 2012. Zaliczył także kilka pełnych sezonów w World Superbike, najlepiej spisując się w 2002 roku, kiedy był 11. w klasyfikacji generalnej. Jedyny w start w grand prix Australijczyk zaliczył w 1999 – z dziką kartą pojechał w domowym GP Australii w klasie 125ccm.

Jeszcze kilka dni temu zespół PBM mówił o możliwości wycofania się z MotoGP. Laverty zaangażowany był w testy motocykla British Superbike i wydawało się, że stajnia powróci na brytyjski teren. Udało się jednak sfinalizować umowę z Aprilią i w ten sposób PBM – po rezygnacji Aspara i AB Cardion – będzie czołowym zespołem tego włoskiego producenta w MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Motocykle prawdopodobnie dalej będą pomalowane słynnym ciemnozielonym kolorem British Racing Green. Oficjalna prezentacja nastąpi na London Motorcycle Show w dniach 14-16 lutego.

Znamy więc już niemal wszystkie elementy układanki przed przyszłorocznym sezonem. Swoich planów nie ogłosił jeszcze zespół Ioda Racing – wydaje się jednak, że także wykorzysta motocykle Aprilii i zakontraktuje Leona Camiera, który utworzy duet z Danilo Petruccim.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 1,366 sek