Home / MotoGP / Pedrosa: Honda chciała wyższego zawodnika testowego

Pedrosa: Honda chciała wyższego zawodnika testowego

Dani Pedrosa ujawnił, że jednym z powodów rozstania z Repsol Hondą po zakończeniu kariery zawodniczej było to, że japońska ekipa nie chciała, aby był on jej testerem, ze względu na niski wzrost. 31-latek był najniższym zawodnikiem w stawce. Znalazł jednak swoje miejsce w KTM.

Pedrosa powiedział, że szef Hondy Yoshishge Nomura czuł, że #26 jest zbyt niskim zawodnikiem, aby dostarczyć użyteczne dane dotyczące RC213V dla wyższych zawodników wyścigowych – Marca Marqueza i Jorge Lorenzo.

“Powodem zmiany zespołu było to, że KTM zaoferował mi udział w dobrym projekcie i całe swoje zaufanie. Szef HRC powiedział mi natomiast, że nie uważa, aby moje warunki fizyczne były wystarczające do mojego wsparcia obecnych zawodników. Marquez i Lorenzo są więksi niż ja. Po rozważeniu uznali, że Stefan Bradl jest lepiej dopasowany.” – powiedział Dani Pedrosa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednak nie tylko szef HRC mówił w tej sposób. W podobnym tonie wypowiadał się Cal Crutchlow, mówiąc, że styl jazdy Pedrosy jest na tyle wyjątkowy, że rola testera może nie być dla niego.

Pedrosa niezbyt chętnie wrócił również do sporu z Alberto Puigiem, który jest obecnie szefem Hondy w MotoGP. Przypomnijmy, że kontrowersyjny Puig zarzucił Pedrosie już po zakończeniu przez niego kariery, że niewystarczająco starał się by zostać mistrzem świata.

“On był ważną postacią w mojej karierze sportowej. Nigdy nie będę temu zaprzeczał, nigdy też tego nie ukrywałem. Ale po wydarzeniach tego roku to już zamknięty etap. Nie ma sensu wchodzić w polemikę.” – dodał Pedrosa, który w grudniu testował motocykl KTM, ale potem musiał przejść zabieg operacyjny. Do jazdy wróci na testach przedsezonowych w lutym.

Źródło: marca.com
Fot. Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 0,497 sek