Home / MotoGP / Pedrosa lepszy od Rossiego i Biaggiego?

Pedrosa lepszy od Rossiego i Biaggiego?

Dwa zwycięstwa debiutującego w Królewskiej Klasie Daniela Pedrosy pokazują, że jest dobrym kandydatem do mistrzowskiego tytułu. Na dodatek okazuje się, że porównując jego osiągnięcia z Valentino Rossi i MaxDwa zwycięstwa debiutującego w Królewskiej Klasie Daniela Pedrosy pokazują, że jest dobrym kandydatem do mistrzowskiego tytułu. Na dodatek okazuje się, że porównując jego osiągnięcia z Valentino Rossi i Maxem Biaggim, kiedy byli na tym samym etapie swojej kariery, wypada od nich korzystniej!

Wyniki Pedrosy z pierwszych dziewięciu wyścigów tego sezonu śmiało można porównać z wynikami debiutujących jeszcze nie tak dawno w Królewskiej Klasie — Rossim i Biaggim.
Pedrosa stoi na czele listy wygranych wyścigów — ma ich na koncie dwa ( GP Chin, GP W. Brytanii), z kolei Włosi tylko po jednym.
Max zakończył sezon 1998 (z dwoma wygranymi) na drugim miejscu za Mickiem Doohanem, również Valentino na zakończenie swojego debiutu w klasie 500cc uplasował się za liderem Kennym Robertem Jr.

Pedrosa obecnie jest drugi w klasyfikacji generalnej, traci 26 punktów do swojego partnera z teamu Nicky Haydena. Biaggi również był drugi w generalce, ale tracił tylko 12 punktów do Doohana. Najgorzej wypada Rossi: po swoich pierwszych 9 wyścigach w 500cc w 2000r. zajmował dopiero 5 miejsce tracąc do Robertsa 53pkt.

Osiągnięcia Pedrosy, Biaggiego i Rossiego po ich pierwszych dziewięciu wyścigach w Królewskiej Klasie:

Dani Pedrosa (2006): 2 wygrane, 5 podium, 3 Pole Position, 127pkt
Max Biaggi (1998): 1 wygrana, 6 podium, 2 Pole Position, 148 pkt
Valentino Rossi (2000): 1 wygrana, 4 podium, 0 Pole Position, 92 pkt.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,380 sek