Home / MotoGP / Pedrosa musi przejść operację

Pedrosa musi przejść operację

Dani Pedrosa nie będzie mógł w najbliższym czasie odbywać testów dla KTM z powodu zabiegu operacyjnego. Przypomnijmy, że Hiszpan, który przez całą karierę ścigał się dla Repsol Hondy, po jej zakończeniu przeszedł do austriackiego rywala, jako zawodnik testowy.

Po raz pierwszy testował KTM na prywatnych sesjach w Jerez de la Frontera. Nie pojawiło się zbyt wiele oficjalnych informacji na ich temat. W środę jednak Pedrosa ogłosił, że w wyniku “podwójnego złamania zmęczeniowego prawego obojczyka” będzie musiał przejść operację.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Złamanie zmęczeniowe nie jest wynikiem konkretnego urazu, a powtarzającymi się problemami z układem kostnym. W przypadku Pedrosy, były to wielokrotne złamania. “Przez lata miałem wiele pęknięć w tym obszarze. Po ostatnim urazie obojczyk był w trzech częściach. Środkowa część nie ma wystarczającego przepływu krwi, przyczyniając się do osteoporozy. Trzeba efektywnego wyjścia z sytuacji, aby zregenerować kość i osiągnąć powrót do zdrowia.”

Źródło: motorsport.com
Fot. Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Trzymam kciuki za udaną operację! Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się pojeździć Daniemu na KTM’ie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 0,536 sek