Home / MotoGP / Pedrosa nie potrafi wyjaśnić przyczyn obniżki formy

Pedrosa nie potrafi wyjaśnić przyczyn obniżki formy

Odchodzący z MotoGP Dani Pedrosa powiedział, że nie potrafi znaleźć odpowiedzi dlaczego poziom jego jazdy tak drastycznie obniżył się w sezonie 2018. Hiszpan wciąż ma do dyspozycji znakomity motocykl, na którym doskonale radzi sobie Marc Marquez, a dobre wyniki często padają też za udziałem Cala Crutchlowa z satelickiej ekipy LCR Honda. Tymczasem #26 notuje coraz to słabsze rezultaty.

Pedrosa nie finiszował w tym roku na wyższej pozycji niż piąta, co oznacza że to jego najdłuższa przerwa w wizytach na podium od debiutanckiego sezonu 2006! Tymczasem warto przypomnieć, że Hiszpan brylował na testach przedsezonowych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Nie da się tego wyjaśnić. Czuję, że jeżdżę odpowiednio i czysto, tak było na przykład w Brnie. Miałem wielkie problemy w wyścigu, a potem w poniedziałek na testach pojechałem o dwie sekundy szybciej na okrążeniu.” – powiedział wciąż jeszcze zawodnik Repsol Hondy.

Doświadczony zawodnik zaprzecza, aby było to spowodowane spadkiem motywacji. “To nie mój przypadek. Chcę znów być najlepszą wersją siebie. To dzięki temu wciąż utrzymuję wysoką motywację.” – powiedział Pedrosa, który ma na stole oferty od Hondy i KTM, dotyczące posady zawodnika testowego. “Pozwalam, aby czas biegł, ponieważ tak jak mówiłem, odejście jest ogromną zmianą w życiu zarówno w sporcie, jak i na podłożu osobistym. Wszystko zależy od tego jak będę się czuł, i jaka będzie moja motywacja.”

Źródło: motorsport.com
Fot. Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Antoni Grabarczyk

    Niestety to taki Felipe Massa tylko że w MotoGP

  2. Honda po prostu skupia się na Marquezie – wszystko jest pod niego. W efekcie Pedrosie tak słabo idzie. Lorenzo na pewno nie pozwoli, aby ten stan rzeczy miał miejsce.

  3. Już nawet komentatorzy do tego sie przyzwyczaili i mówią że pojechał średni wyścig zajmując 8 miejsce, gdy Marc w tym czasie walczy o zwycięstwo, albo nawet wygrywa.
    To nie jest średni występ, tylko słaby, albo nawet tragiczny.

    Posiada motocykl do wygrywania, a nawet do top 5 mu daleko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 0,566 sek