Home / MotoGP / Pedrosa potestuje KTM-a już w grudniu

Pedrosa potestuje KTM-a już w grudniu

Jeszcze przed świętami Dani Pedrosa zasiądzie po raz pierwszy na motocyklu KTM i odbędzie testy. Zawodnik Repsol Hondy, który w Walencji zakończył karierę, miał testować nowy dla siebie motocykl dopiero w lutowych testach przedsezonowych w Malezji.

W rozmowie Stean Pierer z KTM przyznał jednak, że debiut Pedrosy zostanie przesunięty – i to na 18-19 grudnia. Honda zgodziła się na zwolnienie Pedrosy na te testy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Mamy wiele nowych komponentów do wypróbowania, bo Mika (Kallio) miał ciężką kontuzję od lipca i nie mógł ich przetestować.” – powiedział dyrektor wykonawczy KTM-a.

Pedrosy nie obowiązują już ograniczenia testowe MotoGP, które zabraniają etatowym zawodnikom testowania pomiędzy 1 grudnia a 31 stycznia, dzięki czemu może wyjechać na tor w Jerez już w grudniu. Obecny będzie także i Mika Kallio.

Źródło: speedweek.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Już wiemy dlaczego Pedrosa nie testował ostatnio na testach razem z zawodnikami MotoGP. Moim zdaniem HONDA nie robi sobie dobrego PR-u… Inni producenci nie blokowali możliwości testowania swoim zawodnikom, którzy w przyszłym sezonie zmieniają pracodawcę. Szczerze powiedziawszy mam teraz inne poglądy na tą markę, szczególnie po tym jak potraktowali zespół Ten Kate z WSBK.

    P.S. Cieszę się, że Pedrosa już przed Świętami zasiądzie za sterami KTM’a. Będę miał nową tapetę na pulpicie, fajny prezent :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 0,526 sek