Home / MotoGP / Pedrosa próbował dwóch różnie ustawionych motocykli. Oba były szybkie

Pedrosa próbował dwóch różnie ustawionych motocykli. Oba były szybkie

Dani Pedrosa pozytywnie zakończył pierwszy dzień przejazdów treningowych na torze w Jerez de la Frontera. Hiszpan z Repsol Hondy był najszybszy w obu sesjach (potem wygrał też FP3), potwierdzając swoje przebudzenie. Czy tak pozostanie także na kwalifikacje? Pedrosa jest świadomy, że warunki w sobotę po południu mają być inne i konieczna jest praca nad znalezieniem dobrych opon.

“Dziś mieliśmy dobry dzień. Pozytywnie było i na mokrym i na suchym torze. Próbowaliśmy jak najlepiej wykorzystać czas na pracę, ponieważ warunki torowe były zmienne. Ale ja chciałem jechać najszybciej jak potrafiłem, ponieważ to dobre tempo w tej fazie weekendu też jest ważne. Mieliśmy do dyspozycji dwa różne motocykle i staraliśmy się wypróbować oba, więc jutro będziemy już bardziej myśleć o dobrych oponach, bo ma być cieplej, chcę też poprawić nieco wyczucie motocykla, ale i tak jest już dobrze.” – powiedział Dani Pedrosa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Nie było dużej różnicy pomiędzy motocyklami, jedynie w ustawieniach, ale pracujemy nad złapaniem odpowiedniego rytmu i znalezieniem właściwej opony – na pewno temperatury panujące w sobotę będą odgrywały znaczenie, więc musimy mieć to na uwadze i pracować nad dobrym tempem. Jutro mamy kwalifikacje, zatem musimy skupić się nad tym popołudniem!” – zakończył najszybszy zawodnik obu sesji piątkowych w MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,369 sek