Home / MotoGP / Pedrosa zdecydował o odejściu z Hondy już dwa lata temu

Pedrosa zdecydował o odejściu z Hondy już dwa lata temu

Dani Pedrosa przyznał, że już dwa lata temu był nastawiony na pożegnanie się z zespołem Repsol Hondy po sezonie 2018. Hiszpan ścigał się na motocyklu tej ekipy przez całą dotychczasową karierę w MotoGP, od kiedy dołączył do królewskiej klasy w 2006 roku.

Pedrosa był bliski zastąpienia Jorge Lorenzo, gdy ten opuścił Yamahę w 2017 roku, ale ostatecznie został w Hondzie, u boku zdecydowanie dominującego nad nim Marca Marqueza. Po początku sezonu 2018 Pedrosa nie ma na koncie zbyt wiele punktów. Kilka razy przewracał się w wyścigach, a także miał kontuzję.

“Mniej więcej wtedy było to już zdecydowane. Oczywiście, dwa lata to sporo, ale zaczęło się to właśnie wtedy, dwa lata temu. Jeśli zespół z nieco innymi ludźmi wiedział o tym dwa lata temu, to wiedział też, że w końcu stanie się to teraz. Mówiłem im o tym wcześniej, więc ogólnie rzecz biorąc, była to wspólna decyzja.” – skomentował Dani Pedrosa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Trzeba czasem poszukać czegoś nowego. Myślę, że to dobry moment aby móc rozejrzeć się, co możesz zrobić dalej. Myślę, że to dość proste.” – dodał. Przyszłość Pedrosy nie jest na razie rozstrzygnięta. Wydaje się jednak, że jeśli Yamaha utworzy swoją ekipę satelicką, sponsorowaną przez Petronas, to znajdzie się tam właśnie doświadczony Pedrosa.

Partnerujący Pedrosie w Hondzie w ostatnich latach Marquez uważa, że #26 będzie kontynuować karierę. “Czuję, że będzie dalej startował. Ma tylko jedną opcję kontynuowania jazdy w MotoGP z dobrym projektem, i wszyscy wiemy, jaka to opcja. Ale czy on też tak uważa, to nie wiem.” – mówił #93.

Źródło: motorsport.com
Fot. Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy
Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. W przyszłym sezonie powinniśmy się przekonać, czy Pedrosa będzie w stanie stawać na podium z Yamahą:)

  2. Yamaha to moim zdaniem lepsza maszyna dla Pedrosy niż Honda.

    • Tez tak uwazam. Nie ma ani warunkow ani techniki do walki na “trudnym” motocyklu. Jezeli Yamaha pozostanie przy dotychczasowej filozofii co do charakteru motocykla, to moze sie okazac, ze Pedrosa przezyje druga mlodosc, czego mu bardzo zycze.

  3. Hmm warunki fizyczne? Przy nim Cal Crutchlow to chłop jak dąb a wyniki? Dani Pedrosa samych zwycięskich wyścigów w motogp ponad 30 nie licząc innych podium a Cal….

  4. Hahaha to ma chłop zapłon! ;xd Zdecydował, że odchodzi i czekał 2 lata nie wiem na co, a mógł pewno jeździć w Yamasze obok Rossiego ;p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,481 sek