Home / MotoGP / Pedrosa zdobywa kolejne pole position

Pedrosa zdobywa kolejne pole position

Daniel Pedrosa rozpocznie GP Niemiec z czwartego pole position w swoim debiutanckim sezonie w klasie MotoGP. Młody Hiszpan już dwukrotnie (Chiny i Wielka Brytania) wygrał wyścig startując z pierwszej pozycji. Dani stoi przed szansą zmniejszenia stratDaniel Pedrosa rozpocznie GP Niemiec z czwartego pole position w swoim debiutanckim sezonie w klasie MotoGP. Młody Hiszpan już dwukrotnie (Chiny i Wielka Brytania) wygrał wyścig startując z pierwszej pozycji. Dani stoi przed szansą zmniejszenia straty punktowej do lidera klasyfikacji generalnej, a zarazem swojego kolegi z zespołu, Nicky’ego Haydena, który również startuje z pierwszego rzędu. Pomiędzy nimi znalazł się jedynie Kenny Roberts Jr., który zadziwia w tym sezonie. Widać, że skorzystanie z silnika Hondy było bardzo dobrym posunięciem. Warto zauważyć, że tylko on poza Pedrosą „zszedł” poniżej 1.22.

Zawsze mocny w kwalifikacjach Shinya Nakano otwiera drugi rząd, a tuż zanim są trzej kierowcy, Loris Capirossi, Marco Melandri i Sete Gibernau, którzy ciągle jeszcze odczuwają urazy po pamiętnej kraksie na torze w Katalonii.

Słabo w kwalifikacjach wypadł Valentino Rossi, zajmując dopiero jedenaste miejsce. Włoch na pewno zrobi wszystko, żeby wygrać wyścig, ponieważ nie może sobie pozwolić na powiększenie straty do lidera, gdy następny wyścig odbywa się na jego terenie (Laguna Seca).

Kwalifikacje

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,428 sek