Home / MotoGP / Petrucci chciałby trafić do KTM

Petrucci chciałby trafić do KTM

Danilo Petrucci, który po tym sezonie skończy współpracę z Ducati w MotoGP, powiedział, że chciałby trafić do fabrycznej ekipy KTM. Austriacka marka może stracić Pola Espargaro, który ma w Hondzie zastąpić Alexa Marqueza.

To niejedyna opcja dla Petruxa w królewskiej klasie. “Bardzo chciałbym trafić do Aprilii, która ma nowy motocykl i przyciągnęła wiele uwagi, ponieważ od razu byli szybcy, a takie coś widzimy bardzo rzadko.” – powiedział #9. “W przedsezonowych testachh byli bardzo szybcy. Chciałbym więc jeździć dla Aprilii”

[ads2]

“Ale mógłbym również przejść do KTM, ponieważ oni również rośli w siłę, i pracują bardzo ciężko. A dodatkowo w ten czwartek pojawił się ten news – nie wiem właściwie, czy to oficjalne czy nie – że Pol odejdzie z KTM. Jego decyzja o opuszczeniu tej ekipy jest nieco zaskakująca, ponieważ stanowił kamień węgielny tego projektu.” – dodał.

“Jest więc dwóch producentów, którzy mogliby czerpać z mojego doświadczenia w MotoGP, które zbierałem przez kilka lat. Chciałbym być częścią i pracować przy rosnącym projekcie. KTM zdobył jedno podium, Aprilia jeszcze żadnego. Ale obaj zdecydowanie chcieliby być na szczycie. Chciałbym jeździć dla jednego z tych zespołów.” – skomentował Danilo Petucci.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Jak się o tym dowie Lorek 99, to a bank zasieje kolejną historię, że jest już 1 nogą w KTM a drugą w Aprilii.

  2. Osobiście liczę na to, że Petrucci trafi, ale do WSBK. Na Ducati jak znalazł za słabego Daviesa. KTM już lepiej uczyni, jak zakontraktuje Pedrosę. Aczkolwiek wątpię, by Dani chciał wracać na stałe do stawki. Młody już nie jest. Petrucci jednak nie jest dobrym materiałem na “lidera”, w razie gdyby odszedł Espargaro.

  3. ktoś zapomniał o Oliveri który pół roku temu żalił się że KTM wziął bindera a nie jego , a Nagashima? wygrał wyścig w qatarze i też może się przydać , jest więcej kandydatów takich jak Kalio lub de puniet czyli szczerze stare dziady ale pedrosa nie musi jechać

  4. prawda , bym wybrał Oliverie , a w KTM tech 3 , może Fernandez

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,468 sek