Home / MotoGP / Petrucci miał zaniki pamięci po wypadku na treningu

Petrucci miał zaniki pamięci po wypadku na treningu

Danilo Petrucci

Sobota na torze Motorland Aragon była niezwykle ciężka dla zawodników stawki MotoGP. Już od porannego treningu rozpoczęły się bardzo groźne upadki. Nie wszyscy motocykliści wyszli z nich bez szwanku. Danilo Petrucci, który został strącony sunącym motocyklem Pola Espargaro, miał kłopoty z pamięcią.

Zawodnik Pramac Ducati ucierpiał w niezwykle groźnej kraksie. Po wywrotce Pola Espargaro, jego Yamaha sunęła po nawierzchni z dużą szybkością i właśnie na ten motocykl wpadł Petrucci. Uderzył o asfalt najpierw prawą ręką, a potem tyłem kasku. Nie pozostało to bez konsekwencji.

“Problem jest taki, że w ogóle tego nie pamiętam. Wyjeżdżałem z boksów i patrzyłem, kto nadjeżdża na torze. Zobaczyłem motocykl Pola i wtedy doszło do mocnego uderzenia. Byłem przytomny, ale nie pamiętałem gdzie jestem. Powiedziałek sobie tylko: “zobacz, jesteś cały, stoisz, kości są na miejscu”.” – mówił potem Petrucci.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Włoch udał się po treningu do centrum medycznego na torze. Potem wziął udział w kwalifikacjach, gdzie wywalczył dziewiąte miejsce na starcie, ale po wszystkim czuł się bardzo zmęczony. Lekarze mają jeszcze dwukrotnie przyjrzeć się, czy wszystko jest w porządku, bowiem z tego co mówi zawodnik, doszło do zaników pamięci.

“Wróciłem więc do boksów, ale kiedy wyjechałem, nie wiedziałem gdzie jestem, i nie pamiętałem tego, co działo się po upadku. Byłem dość przerażony. Przejechałem rano sześć okrążeń i nie pamiętałem myślę – czterech i pół. Szkoda, ale z drugiej strony, ogólnie z głową wszystko w porządku.” – wyjaśnił.

“Jestem szczęśliwy, że wszystko – mam nadzieję – jest dobrze. Chcę dobrze przespać noc i obudzić się rano w lepszym stanie. W tym momencie zaczynam sobie przypominać niektóre rzeczy, ale wciąż są pewne godziny i niektóre ich minuty, których nie pamiętam. Mam nadzieję, że wszystko do jutra mi się poukłada.” – zakończył Petrucci.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,381 sek