Home / MotoGP / Petrucci nie chce powtórki z napięcia na linii Dovizioso-Lorenzo

Petrucci nie chce powtórki z napięcia na linii Dovizioso-Lorenzo

Danilo Petrucci powiedział, że chciałby uniknąć wytworzenia się takiej atmosfery, jaka panowała w zespole Ducati w ostatnim sezonie, gdy barw bolońskiej ekipy bronili Andrea Dovizioso oraz Jorge Lorenzo. Petrucci zastąpi Hiszpana w Ducati w przyszłym sezonie. Przypomnijmy, że napięcie między #04 i #99 eskalowało zwłaszcza pod koniec roku.

“Dovi i ja jesteśmy przyjaciółmi i bardzo go szanuję w osobistych relacjach. Jako zawodnika szanuję go nawet mocniej, bo patrząc na jego dane wiem, że robi na motocyklu rzeczy, których ja chciałbym się nauczyć. W tę zimę razem trenujemy, szczerze ze sobą rozmawiamy i chcemy zapobiec sytuacji, że staniemy się wrogami.” – powiedział Danilo Petrucci.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Chcemy spróbować pracować razem w garażu. Jest atmosfera wielkiego spokoju: często przychodzi na moją stronę, a ja na jego. Jestem dumny, mogąc podać mu pomocną dłoń. Potrzebuje silnego zawodnika obok siebie, aby dobrze rywalizować.” – dodał Włoch.

Dovizioso powiedział, że na razie trudno jest ocenić, ile wkładu wniósł do zespołu Danilo Petrucci. Potwierdza jednak świetne stosunki ze swoim rodakiem. “Przy takich zmianach zawsze są jakieś plusy i minusy. Kiedy masz obok takiego mistrza jak Lorenzo, to zawsze wnosi do zespołu coś wyjątkowego, ale jednocześnie powstają sytuacje, że zdobywa się mniej punktów, niż zostałyby wywalczone w innych warunkach.”

“Z Danilo popracujemy więcej w Malezji (podczas testów przedsezonowych), ale już jest między nami dobra relacja. Jesteśmy zadowoleni, mogąc porozmawiać o wielu detalach. Dobrze, że jesteśmy w takich stosunkach, ponieważ dzięki temu możemy poprawiać szczegóły. Jeśli będziemy w ten sposób pracowali, to obaj na tym skorzystamy.” – skomentował.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,544 sek