Home / MotoGP / Petrucci: O podium powalczy co najmniej 10 zawodników

Petrucci: O podium powalczy co najmniej 10 zawodników

Danilo Petrucci, nowy w fabrycznym zespole Ducati, chciałby zaskoczyć w pierwszym wyścigu sezonu i stanąć na podium. Wie jednak, jak trudnym to będzie zadaniem i jak ciężka czeka go walka.

“Byłem blisko czoła na wszystkich testach. Może nie zawsze byłem pierwszy, ale udało się dwukrotnie w trakcie 10 dni. To było moim celem, musiałem pracować nad wieloma sprawami na torze i poza nim. Andrea podał mi pomocną dłoń i teraz już czas myśleć o ściganiu. Vinales i Rins są bardzo szybcy. No i są jeszcze Marquez i Rossi, ale mam nadzieję, że zaskoczeniem dla wszystkich będzie Danilo.” – powiedział Petrucci.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jestem jedynym, który wykonał pełną symulację wyścigową, poznałem wszystkie karty, jakimi dysponujemy i jestem gotów nimi zagrać. Muszę powalczyć o podium.” – dodał Włoch. Petrucci ma świadomość tylko jednorocznego kontraktu i przez to presji, jaka na nim spoczywa.

“Byłem na czele, gdy korzystałem z nowych opon w testach, ale muszę też być na czele jeśli chcę zostać tu przez kilka kolejnych lat. To musi być mój poziom, ale muszę zrobić jeszcze więcej, ponieważ rywale – Yamaha, Honda i Suzuki – są bardzo mocni. Będzie przynajmniej 10 zawodników, którzy będą w stanie powalczyć o podium.” – zakończył.

Źródło: motorsport.com
Fot. facebook.com/danilopetrucci9

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Kto jeszcze przeczytał, ze ZERO zawodników powalczy o tytuł??? 😝😝😀😉

  2. Liczę na niego, może być nawet lepszy niż Dovi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 0,435 sek