Home / MotoGP / Petrucci padł ofiarą własnych ambicji

Petrucci padł ofiarą własnych ambicji

Danilo Petrucci przyznał, że to wielka chęć wywalczenia drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej w ubiegłym roku była częściowo powodem jest nagłej obniżki formy w drugiej części sezonu. Po niezłym początku, rewelacyjnej postawie w wygranym GP Włoch, potem #9 nagle obniżył loty. Teraz ujawnił, co siedziało w jego głowie w trakcie tamtej kampanii. Przyznał jednocześnie, że osoby trzecie nie miały żadnego wpływu na jego problemy.

Petrucci zamiast zostać wicemistrzem świata, w co celował po swoim triumfie w Mugello, zsunął się aż na szóstą pozycję. “W sierpniu w głowie siedziało mi zajęcie drugiego miejsca w mistrzostwach. To był błąd, bo w przerwie wakacyjnej patrzyłem tylko na tabelę. Zamiast analizować błędy, wydawało mi się tylko, że nie jestem wystarczająco dobry. Zadawałem sobie pytania o własne umiejętności, bez myślenia o mojej jeździe. Pragnąłem jedynie być szybkim.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“To utrzymało się aż do końca roku. Teraz już wiem, co poprawić, że mam siłę, by rozwiązać problemy, żeby nie stało się jak w 2019 roku. Zawsze trudno jest zareagować, kiedy jesteś w kłopotach. Tak długo, jak wszystko szło dobrze, to byłem w stanie rywalizować z Markiem Marquezem, ale od Sachsenringu wszystko się zmieniło. Straciłem też cierpliwość. Popełniałem niewybaczalne błędy. Jak ten w Austrii, gdy wyjechałem na tor z zamiarem pokazania każdemu mojego potencjału. Zamiast tego skończyłem w żwirze w 3. zakręcie.” – skomentował.

“Świat się na mnie zawalił, wziąłem ten kryzys w całości na siebie. Byłem szybki i mógłbym być w pierwszym rzędzie. Ale również w Brnie wszystko szło źle. Chciałem wrócić na podium. Nikt nie miał na mnie wpływu. To była wszystko moja wina.” – dodał.

Po sezonie 2020 wygasają kontrakty wszystkich zawodników fabrycznych – również Petrucciego. Włoch jednak był już w takiej sytuacji. “Z tego punktu widzenia, to dla mnie nic nowego. Walczyłem dwa lata o odnowienie umowy. Więc mam więcej pewności siebie od tego czasu, bo wiem też, jak pracować w fabrycznej ekipie. Jestem gotowy, by zacząć ponownie. Dobrze wypocząłem i trenowałem bardziej metodycznie. Przede mną wielka szansa. Nie jest tak, że któryś sezon jest ważniejszy niż inny, ale z pewnością dam z siebie wszystko, tak jak zawsze.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Petrucci wygra przynajmniej jeden wyścig w sezonie 2020?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,420 sek