Home / MotoGP / Petrucci złamał mały palec u nogi

Petrucci złamał mały palec u nogi

Danilo Petrucci w przeddzień rozpoczęcia weekendu na torze Assen ujawnił, że podczas niedawnych testów w Katalonii złamał mały palec u nogi. Włoch zaliczył upadek w zakręcie #9. Kontuzja ta wpłynęła na proces przygotowań do holenderskiej rundy, jednak nie będzie mieć wpływu na same osiągi podczas weekendu. Przynajmniej w teorii.

„W poniedziałek w testach w Barcelonie przewróciłem się. Kiedy wróciłem do domu, zrobiłem badania. Okazało się, że złamałem palec. Moje przygotowania treningowe nie były dalej takie same. Ale myślę, że na motocyklu nie będzie problemu. Mam taką nadzieję.” – powiedział zawodnik Pramac Ducati. „Niestety, nie mogłem poćwiczyć na motocyklu, czy pobiegać. Mogę chodzić, gdy robię krok, ból nie jest duży. To coś jak kamyk w bucie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Tor nie jest zbyt wymagający fizycznie, więc myślę, że nie będę miał dużych problemów.” – dodał Danilo Petrucci. Włoch potwierdził też, że do fabrycznej ekipy Ducati przejdą razem z nim jego obecny szef inżynierów Daniele Romagnoli, oraz inżynier od elektroniki, Christian Battaglia. Przypomnijmy, że Petrucci zastąpi Jorge Lorenzo, przechodzącego do Repsol Hondy.

Źródło: motorsport.com
Fot. Pramac Ducati

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 0,483 sek