Home / MotoGP / Petrucii: Mój priorytet na rok 2015 to zostać w Aprilii

Petrucii: Mój priorytet na rok 2015 to zostać w Aprilii

danilio+petrucci+aprilia+art+iodaracing

Dla Danilo Petrucciego pozostanie w MotoGP wraz z Aprilią jest na obecną chwilę największym priorytetem. Jednak Włoch szuka również miejsca w zespole w serii World Superbike.

Iodaracing to jedyny zespół, który wciąż korzysta z maszyny Aprili ART (PBM używa tylko silnika ART), która była zaprojektowana do poprzedniej klasy CRT.

Aprilia rozważa jednak wcześniejszy powrót do MotoGP – ma to być już przyszłym roku.

“Wciąż nie rozmawiałem z Aprilią, ponieważ nie są jeszcze pewni czy w 2015 roku wrócą jako fabryczny zespół do MotoGP,” zdradza Petrucci. “Zadecydują w tym tygodniu i wówczas będziemy rozmawiać z Romano, Dyrektorem Technicznym Departamentu Wyścigowego.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Chciałbym pozostać z nimi, ale wciąż nie wiemy czy zostanę z Iodą, ponieważ w tym roku mamy problemy z elektroniką, więc potrzebuję porozmawiać z Aprilią, aby spróbować rozwiązać problem. Mam nadzieję, że zostanę w MotoGP, ale wciąż nie wiemy w jakim zespole będę jeździć, ale moim priorytetem jest pozostać w Aprilii.”

“Drugą opcją jest przejście do World Superbike. Już rozmawiałem z niektórymi zespołami Superbike, ale moim główny celem jest pozostanie w MotoGP. Myślę, że nie miałem szansy jazdy na prawdziwej maszynie, ponieważ wciąż mieliśmy jakieś problemy. Chciałbym zobaczyć jak poradzę sobie w MotoGP.”

Petrucci podczas ostatniego Grand Prix Niemiec zajął w wyścigu 15. pozycję.

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Komentarze: 1

  1. Trochę mi szkoda Petrucciego. Mam wrażenie że on się tak trochę marnuje na tej Aprilii CRT, a dysponując choćby taką maszyną jak Aleix Espargaro, Petrux mógłby nawet walczyć o czołową dziesiątkę.

    Z drugiej strony, jeśli Aprilia naprawdę miałaby wrócić za rok jako zespół fabryczny (na podobnych prawach co Ducati i Suzuki) i mieliby maszynę zdolną do walki choćby z Ducati to kto wie, może jakiś cień szansy będzie dla Danilo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 0,497 sek