Home / MotoGP / Piąty dublet w sezonie Repsol Hondy

Piąty dublet w sezonie Repsol Hondy

Po zakończeniu niedzielnego wyścigu na torze Sepang, duet kierowców zespołu Repsol Hondy mógł świętować kolejne w sezonie podwójne podium. Tym razem to starszy – a zarazem bardziej doświadczony z dwójki Hiszpanów, odniósł swoje kolejne zwycięstwo, a młodszy musiał się zadowolić drugim miejscem.

Dani Pedrosa, chociaż startował do wyścigu dopiero z piątego pola startowego, już w pierwszym zakręcie przebił się na pozycję wicelidera, za plecy Jorge Lorenzo. Na tej pozycji pozostał aż do piątego okrążenia, kiedy to przypuścił udany atak na pozycję lidera. Od tego momentu sukcesywnie powiększał swoją przewagę nad drugim zawodnikiem, by niezagrożonym przeciąć linię mety jako pierwszy.

„Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa, ponieważ jest bardzo szczególne. Mój poziom jazdy był dziś bardzo dobry, a zwycięstwo przyszło po trudnym tygodniu, w którym leżałem w łóżku nie mogąc wstać. To jest fantastyczne, że mogłem tu przyjechać i zwyciężyć, więc bardzo dziękuję całemu zespołowi!” – powiedział #26. „Bardzo szkoda tego co wydarzyło się na torze Aragon, bo mieliśmy tempo i takie same szanse na zwycięstwo jak tutaj. Jednak nie możemy patrzeć wstecz, tylko potwierdzić naszą formę w ostatnich wyścigach.” – zakończył swoją wypowiedź Dani Pedrosa.

Natomiast Marc Marquez, pomimo zajęcia drugiego miejsca w niedzielnym wyścigu, umocnił się na pozycji lidera i jest już o krok od końcowego sukcesu. Jednakże, o drugie miejsce musiał tym razem mocno powalczyć ze swoim rodakiem Jorge Lorenzo, z którym kilkakrotnie się wyprzedzał. Dopiero na dziewiątej cyrkulacji zdołał ostatecznie wyprzedzić #99 i zwiększyć nad nim przewagę, by bezpiecznie zakończyć piętnastą rundę sezonu na drugiej pozycji. Po drodze, zdołał jeszcze na drugim okrążeniu ustanowić rekord okrążenia wyścigu, który obecnie wynosi 2m01,415s. Poprzedni rekord dzierżył Casey Stoner, który ustanowił w 2007 roku (2m02.108s.).

„Te dwadzieścia punktów jest bardzo ważne i cieszę się z tego jak potoczył się dziś wyścig. Prowadziłem z Lorezo fajną i zabawną walkę, ale w tym samym czasie zauważyłem, że Dani [Pedrosa – przyp.red.] zwiększył przewagę. Kiedy w końcu uporałem się z Jorge [Lorenzo – przyp.red.] i go wyprzedziłem, starałem się zmniejszyć dystans pomiędzy nami, ale było to zbyt ryzykowne. Od tej chwili starałem się utrzymać przewagę nad Lorenzo, bo głównym celem było zakończyć wyścig przed nim. Uzyskaliśmy to, po co tutaj przyjechaliśmy, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi.” – powiedział lider klasyfikacji generalnej.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,737 sek