Home / MotoGP / Pięciu członków Yamahy opuszcza GP Europy przez koronawirusa!

Pięciu członków Yamahy opuszcza GP Europy przez koronawirusa!

Weekend Mavericka Vinalesa w GP Europy z każdym dniem zamienia się w coraz gorszy koszmar. Yamaha potwierdziła, że niedzielny wyścig opuści aż pięciu członków zespołu – a sam Hiszpan obawiał się, że trafi na kwarantannę. Był to bowiem jeden z bliskich współpracowników Vinalesa. Ostatecznie jednak #12 na razie jest “bezpieczny”.

Osoba, u której wykryto koronawirusa, od razu trafiła na izolację. Yamaha przeanalizowała wewnętrznie stopień ryzyka – i odesłała do izolacji jeszcze czterech innych pracowników, którzy mieli kontakt z zakażoną osobą, tak aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się wirusa w zespole – mimo, że cała czwórka również wykonała testy, i dały one wynik negatywny. Jednym z nich jest Massino Meregalli – menedżer zespołu. Pozostaną oni w izolacji aż do poniedziałku, 16 listopada, a więc opuszczą też GP Walencji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Yamaha nie zamierza zastępować brakujących pracowników w trakcie tego weekendu. Jak poinformowała Yamaha, Vinales i Valentino Rossi nie byli zagrożeni, bowiem nie mieli bezpośredniego kontaktu z zakażonym pracownikiem, choć Vinales sam przyznał, że z obawą czeka na to, co stanie się w sobotę. Gdyby Hiszpana miało zabraknąć w stawce w dalszej części weekendu, Yamaha ma na miejscu Garretta Gerloffa, który w piątek zastępował Valentino Rossiego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Czyli ciągle jakąś szansa dla gerloffa jest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 0,377 sek