Home / MotoGP / Pierwsze testy Ducati w ramach przywilejów klasy Open

Pierwsze testy Ducati w ramach przywilejów klasy Open

Ducati

Ducati korzysta z “luźniejszych” przepisów kategorii Open i po raz pierwszy wysyła swoich zawodników fabrycznych na nadprogramowe testy. Cal Crutchlow i Andrea Dovizioso – bo o nich oczywiście mowa – będą mieli okazję pojeździć Desmosedici na torze Jerez już w tym tygodniu.

Crutchlow i Dovizioso – a także kierowca rozwojowy – Michele Pirro, będą jeździli do środy. Przypomnijmy, że zgodnie z zasadami wcielonymi w życie na początku sezonu, Ducati pozostaje ze statusem zespołu klasy Factory, ale może korzystać z przywilejów klasy Open, chyba że zacznie odnosić sukcesy i stawać na podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak więc wygląda kwestia różnic w testach klas Factory i Open? Zespół Factory może wysłać swoich zawodników na jeden nominowany tor na maksimum pięć dni w ciągu roku. Testowym obiektem dla Ducati przeważnie jest Misano lub Mugello. W klasie Open zasady są zupełnie inne. Zespół może w ciągu roku jeździć na dowolnych torach, testując do woli, uważając jedynie, by nie przekroczyć limitu 120 sztuk opon na zawodnika, a także by w przeciągu kolejnych 14 dni na danym obiekcie nie rozgrywana była runda grand prix.

Źrodło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Ja od wczoraj też testuję ! Rum prosto z Austrii. 80%. Jest miazga :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 0,499 sek