Home / MotoGP / Pierwszy dzień testów w Australii

Pierwszy dzień testów w Australii

Pierwszy dzień testów na torze Phillip Island przywitał zawodników idealną pogodą. Temperatura powietrza wynosząca 22°C, 50% wilgotności oraz temperatura asfaltu 41°C, sprawiły iż kierowcy mogli bez przeszkód testować swoje maszyny.
Prym wiodPierwszy dzień testów na torze Phillip Island przywitał zawodników idealną pogodą. Temperatura powietrza wynosząca 22°C, 50% wilgotności oraz temperatura asfaltu 41°C, sprawiły iż kierowcy mogli bez przeszkód testować swoje maszyny.
Prym wiodły dziś maszyny Hondy z młodymi zawodnikami na czele.

Najlepszy czas Melandriego 1’30.79 zagwarantował mu dziś “pierwsze miejsce” i był jedynie o 0,4 sekundy gorszy od rezultatu uzyskanego przez Włocha podczas ubiegłorocznego Grand Prix Australii. Drugi był kolejny zawodnik zaliczający się do “młodych strzelb” Nicky Hayden, który rok temu wywalczył na tym torze pole position. Trzecim jeźdźcem dzisiejszego dnia był debiutant w królewskiej klasie Casey Stoner (LCR Honda), który na “swoim” torze okazał się być szybszy od dwóch Hiszpanów – Sete Gibernau (Marlboro Ducati) i Daniela Pedrosy (Repsol Honda).

Na dzisiejszych testach debiutował w tym roku Team Konica Minolta Honda, z zawodnikiem Makoto Tamadą, który przejechał 64 okrążenia i z najlepszym czasem 1’32.4 zajął 10. pozycję.

Kenny Roberts Jr ponownie pokazuje, że na nowym motocyklu KR z silniekiem Hondy czuje się bardzo dobrze, czego wynikiem jest 7. miejsce w dzisiejszej klasyfikacji. Były Mistrz Świata kontynuował pracę z ramą z ostatnich testów, które odbyły się w Malezji, ale być może od jutra zaopatrzony będzie w całkowicie nową część.

Shinya Nakano i Randy de Puniet powrócili „na zielono”, na tor Phillip Island, gdzie Kawasaki Racing Team zaprezentował swój nowy motocykl na sezon 2006 Ninja ZX-RR.
Prezentacja odbyła się tuż przed rozpoczęciem testów.

Z kolei Alex Hofmann z teamu D’Antin Parmac Ducati miał rano wypadek i nieuczestniczył w dalszej części testów. Okazało się, że ma kontuzjowany łokieć. ale jutro powinniśmy ponownie zobaczyć go na torze.

Nieoficjalne czasy z pierwszego dnia testów – Phillip Island:

1. Marco Melandri ITA Fortuna Honda 1min 30.79 sek
2. Nicky Hayden USA Repsol Honda Team 1min 30.99 sek
3. Casey Stoner AUS LCR Honda 1min 31.07 sek
4. Sete Gibernau SPA Ducati Marlboro Team 1min 31.27 sek
5. Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team 1min 31.45 sek
6. Kenny Roberts USA Team Roberts 1min 31.5 sek
7. Loris Capirossi ITA Ducati Marlboro Team 1min 31.6 sek
8. Shinya Nakano JPN Kawasaki Racing Team 1min 31.86 sek
9. Toni Elias SPA Fortuna Honda 1min 32.23 sek
10. Makoto Tamada JPN Konica Minolta Honda 1min 32.4 sek
11. Randy de Puniet FRA Kawasaki Racing Team 1min 32.49 sek
12. Jose Luis Cardoso SPA Team d’Antin Pramac 1min 32.78 sek
13. Alex Hofmann GER Team d’Antin Pramac 1min 32.9 sek

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
107 zapytań w 0,363 sek